Odkryliśmy najlepsze miejsce na spływ pontonowy we Wrocławiu [SPRAWDŹ]

0

W poszukiwaniu wrocławskich atrakcji trafiliśmy na wyjątkowe miejsce, które od tego roku oferuje spływy pontonowe po rzece Bystrzycy. Nie musimy już wybierać się w podróż poza miasto, by doświadczyć ekstremalnych wrażeń i pobyć blisko przyrody. Na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy powstała Przystań raftingowa Jarnołtów.

Spływy pontonowe w okresie letnim cieszą się ogromną popularnością. Do tej pory wrocławianie musieli wyjechać do innych miejscowości, by korzystać z tego rodzaju atrakcji. Teraz wystarczy zaledwie 20 minut jazdy od centrum, by wziąć udział w spływie organizowanym na najbardziej malowniczym odcinku Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy pomiędzy dwoma wrocławskimi osiedlami Jarnołtowem i Leśnicą.

Jak wygląda spływ pontonowy?

Przystań Jarnołtów mieści się w Jarnołtowie przy wejściu do parku krajobrazowego kilkadziesiąt metrów od pętli autobusu linii 109. Rzeka Bystrzyca na tym odcinku wije się przez nieprzebyte lasy malowniczymi zakolami. Szlak jest bardzo urokliwy dzięki dużej ilości zwalonych drzew zalegających w nurcie, jest jednak w całości spławny i nie ma potrzeby wychodzenia z pontonu na całej długości.

Co istotne – jest to bardzo łatwy technicznie odcinek nie wymagający żadnych umiejętności od uczestników.

Całość spływu (w zależności od stanu i wysokości wód) zajmuje około 70-80 minut i obejmuje odcinek długości około 5 km. Nie potrzeba specjalnych umiejętności, by skorzystać z tego rodzaju aktywności. Płynący nurt sprawia, że spływ jest przyjemny i mało uciążliwy.

Po przybyciu pontonami do Leśnicy, zostaniecie przewiezieni nowoczesnym autokarem do Ratynia na fragment ścieżki dydaktycznej Jarnołtów-Ratyń. Ostatni fragment to 15 minutowy spacer po ścieżce dydaktycznej w kierunku przystani. Na końcu w Przystani Jarnołtów czekać na Was będzie polana ogniskowa, gdzie możecie do woli spędzić czas na łonie natury. Znajdziecie tu ogólnodostępne paleniska ogniskowe, stoliki, drewno, ławeczki i kije do pieczenia kiełbasy.

W spływie może wziąć udział każdy – bez względu na wiek. Co ciekawe na ponton możecie zabrać również Wasze czworonogi.

Rodziców mogą zainteresować również organizowane na Przystani Jarnołtów zajęcia z ekologii i przyrody parku krajobrazowego w połączeniu ze spływami pontonowymi dla szkół i półkolonii.

Imprezy na Przystani Jarnołtów

Spływ pontonowy to doskonały pomysł na integrację firmową lub rodzinną imprezę. Na terenie Przystani można zorganizować spotkanie nawet dla 130 osób! Urodziny, wieczory panieńskie, czy kawalerskie – ogranicza Was już tylko wyobraźnia, o resztę zadbają organizatorzy z Przystani.

Na miejscu czekać na Was będzie nawet catering, o który dba lokalne Koło Gospodyń Wiejskich.

Co, gdzie, kiedy?

Przystań Jarnołtów organizuje spływy w każdy weekend o pełnej godzinie od godziny 10:00 do 16:00 oraz w dni powszednie (z wyjątkiem poniedziałku) tylko o godzinie 11:00.

Koszt spływu:
50 zł za osobę,
40 zł dziecko do lat 12 i senior powyżej 70 roku życia,
dzieci do 3 roku życia za darmo

Do dyspozycji są duże bardzo wytrzymałe 7-osobowe pontony raftingowe. Każdy z uczestników otrzymuje również kapok i wiosło.

Więcej informacji i rezerwacja na stronie www.rafting-wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW tym hotelu na Dolnym Śląsku powstała tężnia solankowa!
Następny artykułGoryl, żul, strażak, zakonnica – poszukiwani statyści do nowego filmu o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.