VIII edycja Równoleżnika Zero – wyprawa do Azji [BEZPŁATNE SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI]

0

VIII edycja Równoleżnika Zero to trzy dni, ponad 30 prelegentów, prezentacje, wystawy, konkursy i inne atrakcje!

W dniach 04-06.04.2019 odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. Tym razem uczestnicy zaproszeni są na wyprawę po Azji – bez wymówek, bez wahania, bez ograniczeń. Prelegenci chcą pokazać, że Azja to nie tylko jazda skuterem, joga, jedzenie pałeczkami czy złe relacje z psem i kotem.

W tym roku jednym z gości specjalnych będzie Mateusz Waligóra – wrocławianin, który w 2018 roku jako pierwszy człowiek na świecie przeszedł samotnie mongolską część największej pustyni Azji – Gobi, a na festiwalu zaprezentuje  – Czadar. Koniec lodowej drogi oraz Miłka Raulin, która jako najmłodsza Polka zdobyła Koronę Ziemi.  

Jako że to będzie podróż po największym kontynencie, ósma edycja festiwalu zapowiada się naprawdę ciekawie. Stali bywalcy Równoleżnika Zero mogą spodziewać się jak zwykle dobrej zabawy i wielu przygód, Kolej, samochód, hulajnoga… Przez azjatyckie kraje podróżować można na różne sposoby i choć czasem słońce, czasem deszcz to zawsze przygodami. Trzy dni festiwalowe wypełnione będą opowieściami, filmami, zdjęciami i wspomnieniami, gdzie nie zawsze cel podróży jest najistotniejszy, często ważna jest droga do niego prowadząca.

Najmłodszym uczestnikom festiwalu proponowane są warsztaty i spotkania w sobotę, która tradycyjnie jest dniem rodzinnym na festiwalu. Uczestnikom festiwalu proponowane są aż dwie mobilne gry miejskie: Magia Azji (dla dorosłych) i Tajemnica sumeryjskiego amuletu (rodzinna)

Tradycją jest już konkurs na najlepszego prelegenta każdej edycji.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, a festiwalowe wydarzenia będą się odbywały w filiach: Mediateka, Biblioteka Turystyczna, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE, MultiCentrum.

Wydarzenie objął patronatem również nasz portal www.kochamwroclaw.pl

Na wszystkie prelekcje WSTĘP WOLNY/ Warsztaty dla dzieci ZAPISY

Więcej informacji na:
http://rownoleznikzero.pl/
i https://www.facebook.com/RownoleznikZero/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławski Rower Miejski przez cały rok! [START DZIŚ O PÓŁNOCY]
Następny artykułWrocław Koncerty marzec 2019 – co jest grane?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.