Urban Garden we Wrocławiu – pierwszy taki bar na dachu Renomy!

0

We Wrocławiu nie brakuje uroczych kawiarni, ciekawych barów i niezwykłych przestrzeni do relaksu. Kolejnym miejscem, które wpisze się na stałe na listę miejsc wartych odwiedzenia w naszym mieście, będzie z pewnością Urban Garden – nowy bar na dachu wrocławskiej Renomy. 

Jak sama nazwa wskazuje będzie zielonym miejscem, a dokładniej kawiarnią i coctail barem zlokalizowanym w centrum miasta, na 8 piętrze dachu zabytkowego domu handlowego Renoma.

Zielony relaks w samych sercu miasta

Urban garden powstaje w samym sercu miejskiej dżungli, lecz będzie miejscem, w którym odpoczniecie od widoku betonu i zgiełku ulicy. Dużą uwagę przywiązano tu do proekologicznych zastosowań. Możecie spodziewać się w tej przestrzeni zieleni nawet takiej oczyszczającej powietrze. W trendzie eko i zero waste utrzymane zostaną również biodegradowalne: kubki do napojów, serwetki i rurki celulozowe. Pomysłodawcy miejsca stawiają także na ekologiczne środki czystości i głęboką segregację śmieci.  To miejsce w którym wykorzystywany będzie zbiornik na deszczówkę do podlewania kwiatów, kompostownik oraz ogródek np. z miętą do drinków.

Koncerty i kino na dachu w otoczeniu zieleni

Urban Garden będzie również strefą kulturalno – muzyczną. Organizowane będą tutaj koncerty z muzyką na żywo, renomowany jazz firmowany przez Vertigo, posłuchacie tu również wrocławskich dj-ów, którzy będą grać muzykę w stylu chillout i deep house.

Zaplanowane są też inne atrakcje jak: zajęcia edukacyjne dla dzieci, stand-upy czy joga. Pojawi się też festiwal roślin i kino letnie.

Popołudniowa kawa na dachu, wieczorny drink pod chmurką

Strefa gastronomiczna, w której napijecie się kawy lub drinka będzie czynna w sezonie letnim od maja do września, w tygodniu w godzinach 12:00-22:00 a w piątek i sobotę do 24:00.

W Urban Garden znajdzie się ponad 200 miejsc siedzących na powierzchni ponad 500 m2.

 

,,Chcemy żeby Urban Garden było miejscem spotkań i odpoczynku, gdzie można wypocząć, popracować czy umówić się na spotkanie biznesowe i przy tym delektować się zielenią i pięknym widokiem na nasze miasto oraz wspaniałymi zachodami słońca.” – mówią pomysłodawcy i twórcy a zarazem przyjaciele: Michał Zimończyk, Cezary Chrobot i Andrzej Bobak, którzy zrealizowali już dla Wrocławia serię projektów na stale wpisanych w kulturalno-rekreacyjną mapę Wrocławia – w tym Hot Spot Beach Bar, ZaZoo Beach Bar i FoRest Bar.

Impreza otwarcia 3.05-5.05.2019r.
LINK do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2124498151003640/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHistoryczny tramwaj Gustaw wraca na tory!
Następny artykułLoty z Wrocławia – dokąd można tanio polecieć? [MAJ 2019]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.