Trwają zapisy do czterech grup Brave Kids

0

Zespół Brave Kids przygotował w roku 2022 kilka nowych propozycji dla młodych wrocławian i wrocławianek. Obok tradycyjnej międzynarodowej edycji oraz letnich półkolonii Brave Kids zaplanowanych na okres wakacji, nowością są pozalekcyjne, cotygodniowe warsztaty modelem “dzieci uczą dzieci”.

Zajęcia zaczynają się już w przyszłym tygodniu. Organizatorzy prowadzą zapisy dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 16 lat. Zostało kilka wolnych miejsc.

Warsztaty modelem “dzieci uczą dzieci”, które prowadzić będą doświadczeni instruktorzy artystyczni i pedagodzy, odbywać się będą we Wrocławiu w okresie od kwietnia do czerwca w czterech grupach – dwóch na osiedlu Gaj oraz na Złotnikach i Brochowie. Dzięki udziałowi w Brave Kids uczestnicy i uczestniczki warsztatów rozwijają swoją kreatywność, uczą się pracy w grupie, zdobywają nowe narzędzia komunikacji międzykulturowej i pozawerbalnej, a także pogłębiają empatię i zrozumienie dla różnorodności. Do udziału zaproszeni są wszyscy młodzi mieszkańcy Wrocławia, w tym mniejszości narodowe i etniczne oraz uchodźcy.

“Najważniejsze w Brave Kids jest to by dzieci mogły się zaprzyjaźniać ze sobą, a na warsztatach poczuć smak beztroskiego dzieciństwa. Wierzymy, że Brave Kids jest dla młodych ludzi przestrzenią do bezpiecznego i radosnego eksplorowania świata” – mówi Iwona Frydryszak, dyrektorka tegorocznej edycji Brave Kids. “Projekt przez lata tworzyli kolektywnie instruktorzy i artyści proponując dzieciom alternatywną formę spędzania wolnego czasu, w których najważniejszą wartością jest szacunek i podmiotowość małego człowieka. Warto by Brave Kids mogła spróbować jak największa grupa młodych wrocławian”.

Warsztaty współorganizowane są w partnerstwie z osiedlowymi organizacjami i odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 90, Centrum Aktywności Lokalnej na Brochowie oraz Złotnickim Centrum Spotkań. Dzieci i młodzi artyści podczas międzykulturowych zajęć będą wymieniać się talentami i dzielić swoimi pasjami, a efektem będą stworzone przez nich finałowe prezentacje artystyczne. Tym samym każdy uczestnik ma szansę wystąpić na profesjonalnej scenie przed szeroką publicznością promując wielokulturowość i różnorodność Wrocławia i radość współtworzenia.

Finałowe prezentacje odbędą się 14 czerwca br. na scenie sali koncertowej Radia Wrocław. Organizatorzy zapraszają na pokazy szkolne grupy zorganizowane (kontakt: office@fae-foundation.org).

Szczegółowy harmonogram warsztatów i zapisy dostępne są na stronie Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja: https://www.facebook.com/faefoundation

  1. Warsztaty Brave Kids na Złotnikach od 11.04 w każdy poniedziałek (17:00 – 19:00), prowadzenie warsztatów: Magdalena Nykiel i Ehssan Chameyi
  2. Warsztaty Brave Kids na Brochowie od 19.04 w każdy wtorek (16:00 – 18:00), prowadzenie warsztatów: Ilona Krawczyk i Barbara Nawrot
  3. Warsztaty Brave Kids na wrocławskim Gaju od 13.04 w każdą środę (14:00 – 16:00), prowadzenie warsztatów: Mary Sadowska-Łakomy i Julita Franciosa
  4. Warsztaty Brave Kids na wrocławskim Gaju od 13.04 w każdą środę (16:00 – 18:00), prowadzenie warsztatów:  Samuel Alty i Joanna Bzdzion

Ogłoszono również dwutygodniowe półkolonie Brave Kids w Centrum Historii Zajezdnia w terminie 27.06 – 08.07.2022 oraz w Złotnickim Centrum Spotkań w terminie 04.07 – 15.07.2022, a międzynarodowa edycja z udziałem grup z Afryki i Azji zacznie się 15 sierpnia i realizowana będzie gościnnie na osiedlu Pilczyce w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu.

Brave Kids w 2022 możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Gminy Wrocław. Realizowany jest przez zespół Brave Kids nagrodzony w 2021 statuetką 30 Kreatywnych Wrocławia przyznawaną przez Prezydenta Wrocławia. Odbywa się w ramach działalności statutowej Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja oraz Fundacji Brave Kids.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJoga w Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu! Cykl zajęć z oprowadzaniem po wystawie Abakanowicz. Totalna
Następny artykułNowa edycja programu Złap Deszcz – ponad pół miliona złotych na przydomowe zbiorniki na deszczówkę! 
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.