Mapy Google zyskują nową funkcję. Uruchomiona dzisiaj usługa Transport publiczny umożliwia szybkie wyznaczenie trasy podróży komunikacją miejską Wrocławia bezpośrednio na mapie. Informacje na temat możliwych połączeń są już dostępne w aplikacji mobilnej Mapy Google oraz pod adresem maps.google.pl.

Trasy i połączenia komunikacji miejskiej są dostępne na Mapach Google obok alternatywnych tras samochodowych oraz ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Nowa funkcja sprawia, że mapa jest bardziej kompleksowa i użyteczna w dostarczaniu użytkownikom wszelkich informacji drogowych. Informacje na Mapach obejmują wszystkie połączenia autobusowe
i tramwajowe dostarczane przez MPK Wrocław.

– Cieszymy się, że Wrocław dołączył do grona miast, w których można korzystać z funkcji Transport publiczny. Teraz, zarówno mieszkańcy jak i turyści odwiedzający Europejską Stolicę Kultury, będą mogli w łatwy sposób sprawdzić, jak dojechać wrocławską komunikacją miejską np. z Dworca Głównego do budynku Narodowego Forum Muzyki – mówi Piotr Zalewski z Google Polska.

Transport publiczny na Mapach Google_screen

Z funkcji Transport publiczny na Mapach Google mogą korzystać zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Wystarczy wejść na stronę maps.google.pl lub uruchomić aplikację Mapy Google na smartfonach i tabletach z systemami Android i iOS. Wyznaczając trasę, po wybraniu opcji „Transport publiczny”, pojawią się połączenia komunikacji miejskiej oraz szacowany czas dojazdu i oznaczenia dróg.

W Polsce, oprócz Wrocławia, usługa Transport publiczny dostępna jest między innymi w Warszawie, Olsztynie, Szczecinie i Zielonej Górze. Od stycznia ubiegłego roku dostępne są również połączenia realizowane przez pociągi PKP Intercity.
Transport publiczny na Mapach Google pokrywa ponad 18 tys. miast na całym świecie i zawiera dane na temat komunikacji dla kilku milionów tras. Dzięki zintegrowanemu systemowi można także wyszukiwać połączenia między obiektami znajdującymi się w różnych krajach. Firmy zajmujące się transportem publicznym i inni partnerzy mogą znaleźć informacje na temat usługi Transport publiczny na Mapach Google oraz zgłosić chęć nawiązania współpracy na anglojęzycznej stronie: http://goo.gl/fjC30I.

Mapy Google to jedna z najpopularniejszych usług mapowych na świecie. Co miesiąc korzysta z niej ponad 1 miliard użytkowników, już ponad połowa z nich na urządzeń mobilnych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNadodrzańskie bulwary coraz piękniejsze
Następny artykułJuwenalia Uniwersytetu Wrocławskiego 2016!
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.