Tramwaj MPK Wrocław wylicytowany dla WOŚP! Kwota robi wrażenie

0

99 999 – dokładnie za tyle złotych wylicytowany został kultowy wrocławski tramwaj 105Na. Pieniądze wesprą cel 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Warto podkreślić, że jest to jeden z najwyższych wyników osiągniętych podczas tegorocznych licytacji.

W aukcji wzięło udział trzydziestu trzech licytujących. Cena wywoławcza wynosiła zaledwie złotówkę, a walka o możliwość nabycia tramwaju była bardzo zacięta już od samego początku.

Z całego serca dziękuję każdemu, kto zdecydował się do niej przystąpić. Nasz wagon spełnił już swój najważniejszy cel, czyli pomógł w zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Wierzymy jednak, że nowy właściciel znajdzie dla niego nowe, niezwykłe zastosowanie.

Kurs na motorniczego gratis

Choć cena wagonu nie przekroczyła psychologicznej granicy 100 000 zł, to było bardzo niedaleko.

Dlatego też podjęliśmy decyzję, że zaoferujemy szczęśliwemu nabywcy bezpłatne szkolenie na motorniczego, które pierwotnie obiecaliśmy pod warunkiem zakupu tramwaju za sześciocyfrową kwotę – dodaje szef spółki.

Konstal 105Na, wystawiony na aukcję WOŚP przez MPK Wrocław, ma 43 lata i przejechane trzy miliony kilometrów na liczniku. Chorzowską fabrykę, z której pochodzi, opuszczał jeszcze za czasów Edwarda Gierka i pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Mimo to, pojazd wciąż jest sprawny, a motorniczowie, którzy nim kierowali potwierdzają, że dobrze się prowadzi. Wciąż ma ważne badanie techniczne. W dzień 30. Finału WOŚP obsłużył nawet specjalną linię dowożącą wrocławian do Rynku, gdzie odbywały się najważniejsze atrakcje.

Z niecierpliwością czekamy, aż będziemy mogli uroczyście przekazać nasz tramwaj szczęśliwemu nabywcy – zapewnia prezes Krzysztof Balawejder.

Wylicytuj żółty szalik szefa MPK Wrocław

Wciąż można natomiast wziąć udział w aukcji, którą szef MPK zainicjował osobiście. Do wylicytowania jest słynny żółty szalik – do tej pory nieodzowny element wizerunku Krzysztofa Balawejdera, znany z jego publicznych wystąpień, np. w sprawie zakupu nowych tramwajów dla Wrocławia.

Przedmiot można licytować do niedzieli, 6 lutego, na portalu Allegro pod adresem https://bit.ly/3ohW3sA, a aktualna cena wynosi 3 tys. zł.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZ czego słynie Wrocław? 6 najbardziej znanych atrakcji do zwiedzenia [DLA TURYSTY]
Następny artykułSeryjny uwodziciel w Operze Wrocławskiej. Tylko dla dorosłych!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.