Top 5 miejsc na wieczorny wypad ze znajomymi we Wrocławiu

0
a

Wrocław jako studenckie, tętniące życiem miasto oferuje wiele ciekawych miejsc, gdzie można miło spędzić wieczór. Czasami więc trudno znaleźć jest miejsce idealne- tanie, lecz bez tłumów. Na szczęście we Wrocławiu możemy znaleźć kilka takich knajp, barów czy po prostu restauracji, gdzie każdy spędzony wieczór będziemy dobrze wspominać. Przedstawiamy Wam nasze Top 5 lokali na nocny wypad, jakie możecie znaleźć w stolicy Dolnego Śląska.

5.Pewexx

Klub znajdujący się na ulicy Ruskiej 8-9 w okolicach rynku ma wyjątkowy charakter i klimat. PRL rządzi nie tylko we wnętrzach tego klubu, ale także w menu. Znajdziemy tam przekąski i napoje rodem z tak charakterystycznych lat tzw. „komuny”. Klimatu nadają miejscu lekko trącące myszką meble, dywany oraz stylowy biały kolor ścian. W piwnicy działa także karaoke oraz postawiony są stół bilardowy i „piłkarzyki”.Jedzenie i napoje nie są tam drogie i tak jak w większości lokali w tym zestawieniu możemy dobrze się tam napić nie wydając fortuny. Pewexx jest otwarty w godzinach od 11 do 24 od poniedziałku do piątku oraz 15-4 w soboty i w 15-22 niedzielę.

4.Klub na Jatkach

Lokal mieszczący się na najbardziej artystycznej ulicy Wrocławia- Św.Elżbiety 3/4. Trudniejszy do znalezienia od reszty, bo usytuowany na uboczu i wglądający trochę niepozornie. Funkcjonuje głównie jako bar, lecz można tam znaleźć także małę przekąski. Łatwe dojście do lokalu od strony rynku. Dodatkowo, w klubie odbywa się wile artystycznych atrakcji i wydarzeń. Możemy spotkać tam m.in. komików oraz występy muzyczne. Klub otwarty jest od godziny 17 do 24 (poniedziałek, wtorek oraz niedziela), 1:00 (środy i czwartki) lub 3:00 (piątki i soboty).

3. Mleczarnia

Ta urocza klubokawiarnia znajdująca się w przytulnym zaułku blisko Rynku na ulicy Włodkowica 5, oferuje pyszne jedzenie o każdej porze dnia i nocy oraz tanie drinki i piwo dla każdego. Menu i oferta napojów są wyjątkowo różnorodne i sprostają różnym gustom. Ponadto, wystrój wprowadza wyjątkowo przytulny klimat. Zaś lokalizacja sprawia, że pomimo bliskości centrum zaułek jest cichy i spokojny. Kawiarnia otwarta codziennie w godzinach 8-4.

2. Przedwojenna

Jedna z najbardziej znanych studenckich miejscówek we Wrocławiu mieszcząca się na ulicy Św.Mikołaja 81. Każdy student (i nie tylko) wie jak trafić do tego usytuowanego w okolicach rynku lokalu. Lokal jest wyjątkowo klimatyczny i przytulny. Jedno jest pewne- nie przepłacicie ani za alkohol, ani za jedzenie (które co prawda nie jest zbyt wyrafinowane, ale jako dodatek sprawdzi się doskonale).Dodatkowo, jeśli lubicie gwarne miejscówki i nie przeszkadza wam ciągły ruch w lokalu to dobrze trafiliście. W Przedwojennej są prawie zawsze tłumy ze względu na to jak bardzo popularnym miejscem jest. Pomimo, że lokal jest kilkupoziomowy w najbardziej oblegane dni (weekendy i wieczory) czasami potrafi być tam bardzo ciasno. Lecz jeśli postaracie się trochę bardziej i nie poprzestaniecie na poszukiwaniu miejsca w pierwszej sali to na pewno nie wyjdziecie zawiedzeni. Przedwojenna otwarta jest całą dobę.

1.Przybij Piątaka

Klub, który we Wrocławiu jest już owiany legendą. Miejsce spotkań każdego kto chce dobrze się zabawić i nie wydać fortuny. Do tego lokal jest usytuowany w dwóch miejscach we Wrocławiu- na ul.Purkyniego 1 oraz Jana Kazimierza 49. Piątak oferuje o wiele więcej miejsca niż poprzednicy. Można spokojnie rozsiąść się na wygodnych kanapach nawet pomimo większego zagęszczenia ludzi. Tanie napoje i przekąski- wszystko mieszczące się w tytułowym piątaku. Idealne miejsce dla czekających na wypłatę i wiecznie nie mających pieniędzy studentów. Lokal na Purkyniego otwart jest w godzinach 15-4/5, a ten na Kazimierza 15-3/4.

Czy odwiedziliście już niektóre z tych miejsc? Odpowiadały wam ceny w tych lokalach? Dajcie nam znać w komentarzach co myślicie o przedstawionych lokalach i gdzie Waszym zdaniem można we Wrocławiu najlepiej spędzić piątkowy wieczór.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZ Wrocławia do Amsterdamu polecimy Królewskimi Liniami Lotniczymi
Następny artykułWrocław na weekend: 14 najciekawszych wydarzeń [23-25 listopada 2018]