TOP 4 najlepsze restauracje z ogródkami we Wrocławiu [NASZ WYBÓR]

0

Najlepsze restauracje z ogródkami we Wrocławiu. Gdy lato w pełni, warto korzystać ze słonecznej pogody i spędzać ten czas z dala od betonu i murów. Mimo, że klimatyzowane lokale kuszą przyjemnych chłodem, to uwierzcie nam, że jeszcze lepszym pomysłem na upalne dni jest spędzenie ich w przyjemnych klimatycznych ogródkach restauracyjnych.

Tu skryjecie się przed słońcem pod parasolami, w otoczeniu roślinności, dodatkowo zajadając się smacznymi potrawami, popijając je zimnymi napojami.

Przedstawiamy Wam dziś nasze 4 ulubione restauracje z ogródkami we Wrocławiu.

Bułka z masłem

Nasz numer jeden we Wrocławiu. Klimatyczne miejsce, które każdego wieczoru tętni życiem. Zjecie tu pyszne śniadanie, smaczny lunch lub kolację.  Restauracja usytuowana jest przy ul. Włodkowica. Wejdziecie tu od strony ulicy lub od strony Promenady miejskiej. To urocze miejsce doskonałe na spotkanie z przyjaciółmi.

Sercem i niewątpliwie największym atutem Bułki z masłem jest na pewno niezwykle klimatyczny ogród z wyjściem na Promenadę. Randka w tej lokalizacji, będzie na pewno świetnym pomysłem!

Adres: ul. Włodkowica 8a, Wrocław
Godziny otwarcia: od poniedziałku do czwartku 10:00 – 23:00, piątek i sobota 10:00 – 01:00, niedziela 10:00 – 23:00

fot. Bułka z Masłem

Agawa

Restauracja zlokalizowana jest w jednym z najpiękniejszych wrocławskich parków – Parku Południowym. Z ogródka restauracyjnego rozciąga się piękny widok na staw i roślinność. To uroczy zakątek Wrocławia, w którym na pewno spędzicie przyjemnie czas.

Wielkim atutem restauracji jest często zmieniająca się karta dań sezonowych, której dobór zależy od aktualnie dostępnych, świeżych składników. Ogródek restauracyjny będzie dodatkowo idealną scenerią dla różnego rodzaju imprez okolicznościowych.

Adres: Park Południowy, ul. Waligórskiego 1, Wrocław
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku 12:00 – 22:00, sobota i niedziela 10:00 – 22:00

fot. Agawa

Warsztat Food&Garden

Warsztat to miejsce z piękną historią. Wcześniej w tym miejscu faktycznie znajdował się warsztat samochodowy. Właściciele restauracji nie chcieli niszczyć przeszłości, dlatego pozostawili stare elementy architektoniczne, wyeksponowali cegłę i zadbali o niezwykłe oświetlenie, dzięki dużym, pofabrycznym oknom.

Ogród restauracji pełni tu kilka funkcji. Z jednej strony jest źródłem rozmaitych warzyw, owoców i ziół dla kuchni, z drugiej cichą i spokojną przestrzeń, zapewniającą relaks w otoczeniu przyrody. W Ogrodzie organizowane są dodatkowo warsztaty rzemieślnicze, koncerty i inne wydarzenia towarzyskie. Znajdziecie tu także kąt dla najmłodszych.

Adres: ul. Niedźwiedzia 5, Wrocław
Godziny otwarcia: od wtorku do soboty 12:00-22:00, niedziela 12:00-21:00
fot. Warsztat Food&Garden

Lwia Brama²

Lwia Brama² jest jedyną restauracją zlokalizowaną na Ostrowie Tumskim, czyli w najstarszej części Wrocławia. Lokal ma nie tylko klimatyczną lokalizację ale i bardzo dobrą kuchnię. W restauracji znajdziecie urokliwą średniowieczną piwnicę.

Ale prawdziwym skarbem tego miejsca jest piękny zielony ogród, z którego rozpościera się bajkowy widok na archikatedrę Jana Chrzciciela. Z pewnością jest to doskonałe miejsce na romantyczną kolację lub obiad w gronie rodziny i znajomych.

Adres: ul. Katedralna 9, Wrocław
Godziny otwarcia: od poniedziałku do czwartku 12:00 – 22:00, piątek i sobota 12:00 – 23:00 i niedziela 12:00 – 22:00

fot. Lwia Brama

Sprawdź również:
Gdzie zjeść we Wrocławiu – nasze 3 ulubione restauracje, w których zjesz świetne jedzenie za relatywnie małe pieniądze

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzy ceny mieszkań są już najwyższe w historii rynku? [WROCŁAW NA TLE INNYCH MIAST]
Następny artykułDolnośląski Festiwal Tajemnic na Zamku Książ [POMYSŁ NA WEEKEND]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.