Bycie w związku to jedno, ale prowadzenie wspólnie biznesu to zupełnie inny poziom wyzwań. Nie dość, że trzeba zharmonizować swoje prywatne życie, to jeszcze dodatkowo poradzić sobie z presją, która wiąże się z prowadzeniem firmy. W tej sytuacji, terapia dla par w biznesie online może okazać się nieocenionym wsparciem.

Z jakimi trudnościami mierzą się pary, które prowadzą razem firmę?

Jakie wyzwania stoją przed parami, które łączą życie osobiste z biznesowym? Napięcie, niewypowiedziane emocje, nierozwiązane konflikty mogą nie tylko wpłynąć na Wasz związek, ale również przekładać się na wyniki firmy. Terapia dla par online, która jest zaprojektowana z myślą o pomocy parom w biznesie, może być receptą na sukces osobisty i zawodowy.

Co to jest terapia par w biznesie?

Terapia dla par w biznesie to połączenie terapii dla par z mentoringiem i doradztwem biznesowym. Dlaczego ten model jest skuteczny? Ponieważ pozwala nie tylko rozwiązywać problemy emocjonalne, ale także konfrontować wyzwania, które wynikają z prowadzenia wspólnego biznesu.

Sesje terapeutyczne dla par, które prowadzą razem firmę pomagają parom w biznesie zrozumieć swoje wzajemne potrzeby, a także lepiej porozumiewać się ze sobą. Są one skonstruowane tak, aby pozwolić Wam na szczerą i otwartą rozmowę, podczas której wspólnie z mentorem prowadzącym terapię pracujecie nad znalezieniem najlepszych rozwiązań dla Waszych wspólnych wyzwań.

Niezależnie od tego, czy mierzycie się z problemami komunikacyjnymi, poczuciem winy, niską samooceną czy wątpliwościami dotyczącymi podjętych decyzji, niezależnie od tego czy nie potraficie dojść do porozumienia w kwestiach biznesowych, czy po prostu chcecie poprawić jakość Waszej relacji we wszystkich obszarach, terapia dla par w biznesie online pomoże Wam lepiej rozumieć siebie i Wasze wzajemne potrzeby.

Głęboka refleksja i zrozumienie swojego partnera biznesowego – i zarazem życiowego – jest kluczem do skutecznej współpracy. Dzięki terapii dla par w biznesie online, każde z Was lepiej pozna samego siebie – swoje wartości, uwarunkowania i motywacje. W efekcie, zrozumiecie Wasze decyzje i zachowania z przeszłości oraz łatwiej będzie Wam dokonywać wyborów dotyczących przyszłości.

Terapia dla par w biznesie online – mentoring dla par

Niezaprzeczalnym plusem terapii dla par w biznesie przez mentoring jest możliwość rozwoju świadomości (mądrości życiowej). To przekłada się na trafne wybory życiowe także w innych obszarach Waszego życia, a nie tylko w biznesie. Co więcej, pomaga zrozumieć motywacje, interesy i uwarunkowania innych ludzi, co bezpośrednio przekłada się na rozwój umiejętności komunikacyjnych.

Każde spotkanie w ramach procesu mentoringowego dla par jest unikalne i dostosowane do Waszych potrzeb i oczekiwań. Zwykle rozpoczyna się od diagnozy – na pierwszym spotkaniu, aby ustalić, jakie są Wasze cele. Jednakże, doświadczenie pokazuje, że zawsze pojawiają się tematy, które zmieniają początkowe cele i oczekiwania, co pokazuje, że proces mentoringowy jest dynamiczny.

Korzyści z terapii par w biznesie online

Podczas sesji mentoringowych, nauczycie się zamieniać sprzeczki i konflikty w okazje do pogłębienia Waszej relacji. Będziecie rozmawiać na każdy temat, trzymając „emocje na wodzy”. Nauczycie się właściwie przedstawiać swoją perspektywę partnerowi, dokonywać trafnych diagnoz sytuacji, w których macie różne zdanie oraz rozmawiać o wartościach i przekładać wnioski na konkretne sytuacje.

W terapii dla par w biznesie nauczycie się wyznaczać zdrowe granice, nie tylko względem siebie, ale również w stosunku do osób z Waszego otoczenia. Nauczycie się, jak dokonywać wyborów w zgodzie ze sobą, ale z pełnym zrozumieniem partnera. Będziecie pracować nad uwspólnianiem perspektywy, podjęciem jednej decyzji w sprawach, które dzielą Wasze opinie.

Dodatkowo, terapia pomoże Wam odkryć Wasze granice i zamienić je na „materiał do kolejnych rozmów rozwojowych”. Nauczycie się jak rozmawiać o seksie – o tym, jak jest i czego każdy z Was chce w tej sferze doświadczyć.

Przez cały proces terapeutyczny dla par będziecie rozmawiać o wszystkim, co jest dla Was ważne, w tym o decyzjach, jakie macie do podjęcia. Zajmiecie się również starymi konfliktami, które mogą być przeszkodą w Waszym związku i biznesie.

Podczas terapii dla par w biznesie zweryfikujecie dominujący sposób rozwiązywania konfliktów każdego z Was. 

Jak wygląda terapia par online, czyli mentoring dla par w biznesie?

Zazwyczaj w ramach terapii par przez mentoring są dwa rodzaje spotkań: spotkania mentora z jednym z Was oraz spotkanie mentora z Wami. Ważna jest też praca, jaką wykonujecie pomiędzy spotkaniami – rozmawiacie o tematach poruszanych podczas spotkań terapeutycznych i pogłębiacie bliskość między Wami. Spotkania odbywają się online.

Czy warto zainwestować w terapię dla par w biznesie online?

Terapia dla par w biznesie online to innowacyjne rozwiązanie dla par, które chcą pogłębić  zrozumienie siebie nawzajem, a także skutecznie radzić sobie z wyzwaniami wynikającymi z prowadzenia wspólnego biznesu. Dzięki indywidualnemu podejściu – terapia par to terapia indywidualna (jednej pary) – skupicie się na Waszych potrzebach i oczekiwaniach, a mentor życiowy i biznesowy zaoferuje Wam narzędzia i strategie, które pomogą Wam w budowaniu silnej, satysfakcjonującej relacji i dochodowego biznesu.

Terapia dla par w biznesie online to inwestycja, która przynosi korzyści na wielu poziomach – od osobistego rozwoju, przez poprawę jakości relacji, aż po osiąganie lepszych wyników w biznesie poprzez mentoring biznesowy i doradztwo skrojone na miarę Waszej firmy.

Terapia par prowadzących razem biznes online jest dostępna bez względu na miejsce, w którym się znajdujecie, zapewniając Wam wsparcie i poradnictwo w każdej sytuacji. Dzięki temu możecie skupić się na tym, co najważniejsze – na Was, Waszej relacji i Waszym biznesie.

Kto może być mentorem par, które prowadzą razem firmę?

Terapia par, które prowadzą razem biznes w formie mentoringu to innowacyjne rozwiązanie, które wdrożyła do swojej oferty mieszkająca we Wrocławiu Ewa Błońska – mentor i doradca biznesowy dla firm z branży usługowej i handlowej. Od kilku lat prowadzi sesje mentoringowe z parami, które są dla siebie także wspólnikami biznesowymi, a na jej kanale na YouTube można znaleźć podcast dla par pt. Za kulisami. W ramach podcastu razem ze swoim partnerem – życiowym i biznesowym odpowiadają na pytania: Jak tworzyć szczęśliwy związek? Jak poprawić relacje w związku? Jak pokonać kryzys w związku? Co ma wpływ na związek? To ciekawa propozycja dla wszystkich par, które chcą doskonalić swój związek poprzez głęboki rozwój osobisty.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak stylowo udekorować choinkę?
Następny artykułDbanie o odzież z pralką Electrolux
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.