Teatr Szczególnie Potrzebny – cykl spektakli dla młodzieży z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu

0
fot. Układ Formalny

Projekt “Teatr Szczególnie Potrzebny” polega na organizacji cyklu przedstawień Teatru Układ Formalny dla młodzieży z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.

Zadanie „Teatr Szczególnie Potrzebny” w ramach projektu „Kultura Dostępna” polega na wypełnieniu luki w ofercie kulturalnej Wrocławia – dostępu do sztuki dla młodzieży z niepełnosprawnościami słuchu i wzroku. Profesjonalne przedstawienia poruszające problemy rzeczywistości młodych osób, zostają zaadaptowane zgodnie z najwyższymi standardami dostępności i zaprezentowane przede wszystkim dla uczniów ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Spektakle rozszerzone zostają o warsztaty wykorzystujące pedagogikę teatralną do aktywizowania kompetencji kulturowych młodzieży z niepełnosprawnościami. Celem cyklu jest zniesienie barier w dostępie do sztuki dla grupy społecznej szczególnie zagrożonej wykluczeniem kulturalnym, w okresie życia, w którym kontakt z kulturą ma niebagatelny wpływ na rozwój kompetencji kulturowych, wrażliwości i empatii.


Dotychczas zaprezentowane zostały 3 spektakle – 1 pokaz spektaklu “Słowo na G” oraz 2 pokazy “Nie karmić potwora”. Wszystkie z tłumaczeniem na PJM, napisami oraz audiodeskrypcją.


Przed nami ostatnie pokazy spektaklu “A miłości bym nie miał”, które również zostaną wzbogacone o tłumaczenie na PJM, napisy oraz audiodeskrypcję, które odbędą się 30 listopada oraz 1 grudnia o godzinie 11:00 w Centrum na Przedmieściu przy ulicy Prądzyńskiego 39A.


Wszystkie spektakle w ramach projektu “Teatr Szczególnie Potrzebny” są bezpłatne.

Więcej informacji na temat spektakli:
rezerwacje@ukladformalny.pl 
+48 727 790 572

Zadanie „Teatr szczególnie potrzebny” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław Fashion Outlet: Spotkanie z Mikołajem, bezpłatne pakowanie prezentów, warsztaty kreatywne z elfami i super promocje
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 8 ciekawych wydarzeń na Mikołajki i nie tylko [2-4.12]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.