Te atrakcje we Wrocławiu będą otwarte w trakcie Świąt Wielkanocnych

0
fot. Janusz Krzeszowski
a

Święta Wielkanocne to czas, który spędzamy najczęściej w rodzinnej atmosferze, podczas Wielkanocnego śniadania i obiadów, spotkań z dawno niewidzianymi gośćmi, rozmów, oraz wspólnego łączenia się w wierze. Często zaproszone przez nas osoby zostają dłużej, aby nacieszyć się wzajemnym towarzystwem, a my głowimy się w jaki sposób urozmaicić ten czas. Prezentujemy Wam kilka możliwości na aktywne spędzenia okresu świątecznego.

Te wrocławskie atrakcje będą do Waszej dyspozycji również w czasie Wielkanocy.

  1. Zoo Wrocław.

W okresie Wielkanocy bezproblemowo odwiedzicie wrocławskie ZOO. Dodatkowo wszystkie atrakcje otwarte są tak samo, jak w zwyczajne weekendy. ZOO Wrocław czynne jest przez cały rok, bez wyjątków. Przed wybraniem się do tego miejsca, na stronie ZOO możecie zaplanować sobie trasę zwiedzania, oraz odbyć wirtualną „wycieczkę” zarówno po afrykarium, jak i po całym placu ZOO.
Pamiętajcie, że kasy zamykane są godzinę wcześniej niż teren zwiedzania.

Dni otwarcia: Cały okres świąt Wielkanocnych.

Godziny: (marzec 9.00-17.00, kwiecień 9.00-18.00).

Adres: ul.Wróblewskiego 1-5.

fot. zoo wroclaw
  1. Ogród Botaniczny

Otwarcie Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu przypada na drugi dzień kwietnia. W Poniedziałek Wielkanocny razem z rodziną i przyjaciółmi możemy więc wybrać się na ulicę Kapitulną 4 i podziwiać budzącą się do życia naturę. Cena za bilet normalny wynosi 15 zł, a za ulgowy 10.

Otwarcie ogrodu: 2 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)

Godziny: 9.00-18.00.

Adres: ul. Kapitulna 4.

fot. Irena Derenowska
fot. Irena Derenowska
  1. Lodowisko przy ul. Spiskiej

Również podczas Świąt Wielkanocnych będziemy mieli możliwość spróbowania swoich sił na lodowisku SPISKA. Warto dodać, że jest to również ostatnia szansa na skorzystanie z tego lodowiska, ponieważ od pierwszego kwietnia lodowisko będzie nieczynne. Ostatni powiew zimy przed Niedzielą Wielkanocną to idealny czas na pożegnanie minusowych temperatur, oraz sportowe wejście w wiosenną atmosferę. Warto spędzić początek świąt aktywnie, oraz w nietypowy sposób, który zostanie z pewnością zapamiętaja nasi goście.

Dni otwarcia: 29, 30, 31 marca (czwartek, piątek, sobota).

Godziny otwarcia: czwartek i piątek – 8.00-22.00, sobota 8.00-14.00.

Adres: ul. Spiska 1.

fot. wroclaw.pl
  1. Mostek Pokutnic

W okresie świątecznym warto wybrać się również na wrocławski Most Pokutnic, który mieści się pomiędzy wieżami kościoła Marii Magdaleny przy ulicy Szewskiej 10. Podziwianie z kładki panoramy miasta stu mostów możliwe jest po pokonaniu krętych, długich schodów, co dodatkowo możemy zaliczyć jako realizację Wielkanocnego spaceru i spalenie kalorii po zjedzeniu pyszności ze stołu. Wejście na most możliwe jest przez cały rok, ale pokazanie Wrocławia przy nadchodzącej wiosennej aurze, jako dodatkowa atrakcja podczas spędzanych wspólnie świąt, może się szybko nie powtórzyć.

Dni otwarcia: Cały okres świąteczny

Godziny otwarcia: 10.00-18.00

Adres: ul. Szewska 10.

fot. Błażej Perdek
  1. Spacer po Ostrowie Tumskim.

Co prawda weekendowa pogoda nie zapowiada się idealnie, ale słońce wyjdzie zza chmur w piatek i poniedziałek. Z tej okazji warto przejść się na wrocławski Ostrów Tumski, aby zobaczyć piękno i magię tej części Wrocławia.
O Ostrowie piszemy tutaj: LINK .

Warto sprawdzić najlepsze miejsca do zwiedzenia, oraz przeczytać co nieco o historii tego miejsca. Być może uda się wam nawet spotkać z latarnikiem, który co wieczór przychodzi zapalić latarnie gazowe.

fot.  Janusz Krzeszowski
fot. Janusz Krzeszowski

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZmiany komunikacyjne we Wrocławiu w okresie Świąt Wielkanocnych!
Następny artykułWrocław został jednym z polskich miast przesiadkowych FlixBusa!
Odkryj Wrocław na nowo