a

Targi mody, kosmetyków naturalnych i zieleni powstały w odpowiedzi na to, że nie chcemy kupować już produktów niewiadomego pochodzenia, produkowanych z udziałem szkodliwych, chemicznych substancji. Rezygnujemy z plastikowych siatek i nie ulegających biodegradacji butelek na rzecz zdrowszego życia i satysfakcji, że wybieramy produkty, wspierając jednocześnie lokalnych przedsiębiorców.

Jeśli przywiązujemy wagę do tego, w co się ubieramy, co jemy i jakiego kremu używamy, czas wybrać się na świadome zakupy. #KupujŚwiadomie

fot. mat. prasowe

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (29-30 września, w godz. 11:00-18:00) w dawnej Zajezdni Dąbie – Centrum Kultury Czasoprzestrzeń przy ul. Tramwajowej 1 we Wrocławiu odbędzie się cykl wydarzeń targowych adresowanych do osób, którym nie jest obojętne jakie produkty wybierają.

Festiwal świadomych zakupów czas zacząć! Wstęp bezpłatny.

Dlaczego warto przyjść?

Wydarzenia z takim rozmachem na Dolnym Śląsku jeszcze nie było. Podczas targów zagości 200 wyselekcjonowanych wystawców, co zapewni uczestnikom ogromny wybór wyjątkowych ofert.

Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty

fot. mat. prasowe

Codziennie nasz organizm ma kontakt ze szkodliwymi czynnikami jak zanieczyszczenie powietrza, czy promienie UV, na których działanie nie mamy wpływu. Warto zatem zmniejszyć ilość szkodliwych substancji dostarczanych naszej skórze podczas pielęgnacji. Na pomoc przychodzą producenci kosmetyków naturalnych, których będzie można spotkać na Targach Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty (http://www.targinaturalbeauty.pl).

Ręcznie robione, naturalne mydła, musujące, pachnące i doskonale nawilżające kule do kąpieli, leciutkie masła do ciała, nawilżające peelingi, kosmetyki stworzone przy użyciu najnowszej technologii nanocząsteczkowej, organiczne pasty do zębów, a także kosmetyki do codziennej higieny i pielęgnacji niemowląt, produkty do pielęgnacji włosów, szampony, maseczki, olejki oczyszczające i regenerujące oraz produkty do stylizacji, świece zapachowe w pełni naturalne, stworzone na bazie ekstraktów i wyciągów roślinnych i wiele innych produktów, które nie sposób wymienić, a trzeba je poznać… na własnej skórze. Produkty posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i wytwarzane są bez sztucznych składników, jak np. parafina stanowiąca barierę dla składników odżywczych, a także bez parabenów, chemicznych barwników i sztucznych zapachów.

Targi mody autorskiej i wzornictwa Fashion Meeting Pop Up Store

fot. mat. prasowe

Niemniej ważne od tego, jak dbamy o skórę jest to, w co się ubieramy. Wiele do zaoferowania mają młodzi projektanci mody, których wzornictwo cechuje nieszablonowe podejście do fasonów, dbałość o szczegóły i wysoka jakość używanych materiałów. Śmiało mogą konkurować z największymi domami mody, stanowiąc przeciwwagę dla popularnych ubrań ze sklepów sieciowych.

Dajmy szansę uzdolnionym projektantom, których będzie można spotkać w dniach 29 i 30 września podczas jednych z największych w Polsce targów mody autorskiej i wzornictwa Fashion Meeting Pop Up Store (http://www.fashionmeeting.pl), których 19. edycja odbędzie się również w Zajezdni Dąbie. Zakup ubrań, akcesoriów i dodatków  bezpośrednio od projektantów to również wsparcie lokalnego biznesu i samych autorów, którzy z zaangażowaniem tworzą nowatorskie kolekcje.

Strefa designu roślinnego Zielono Mi

fot. mat. prasowe

Będzie też bardzo zielono! U progu jesieni, kiedy pogoda przestaje nas rozpieszczać, nie musimy czekać do wiosny, aby wokół nas zazieleniło się i zakwitło – a to dzięki Strefie Designu Roślinnego Zielono Mi, w której pasjonaci florystyki odnajdą kwiaty doniczkowe i ogrodowe, byliny, lasy w słoikach, designerskie donice, kokedamy, a nawet rośliny owadożerne.

Strefa DIY – warsztaty i pokazy

Targi wzbogacone zostaną o Strefę DIY (Do It Yourself). W jej ramach będą mieć miejsce warsztaty, które zgodnie z nazwą dadzą uczestnikom okazję wykazania się własnymi zdolnościami. Wszystko spięte klamrą filozofii „Zrób to sam”.  Samemu będzie można uszyć torbę, wykonać mineralny makijaż – co jest nie lada sztuką. Ponadto pod okiem mistrzów florystyki będzie można przygotować dekoracje z kwiatów, jesienny świecznik czy upominki dla najbliższych. Zapisy na warsztaty trwają na specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku: Strefa DIY – warsztaty i pokazy.

Zlot food truck’ów Wrocławscy Ulicożercy

fot. mat. prasowe

W dniach 29 i 30 września nowatorska moda od projektantów spotka się z tym, co zdrowe, naturalne, pachnące i piękne. Ale to nie wszystkie atrakcje. Całość umili wielki Zlot Food Truck’ów Wrocławscy Ulicożercy, który nakarmi wszystkich wielbicieli ulicznej strawy. W zlocie weźmie udział około 30 gastrowozów, dzięki którym będzie to najpyszniejszy w historii weekend rozpoczęcia jesieni we Wrocławiu.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w dniach 29-30 września od godziny 11:00 do 18:00 w Zajezdni Dąbie – Centrum Kultury Czasoprzestrzeń we Wrocławiu przy ul. Tramwajowej 1 (róg ul. Wróblewskiego).

W skrócie:

29-30 września (sobota i niedziela)

godz. 11:00-18:00

Wstęp bezpłatny

Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń

Wrocław, ul. Tramwajowa 1

Więcej informacji o wydarzeniach:

www.fashionmeeting.pl

http://www.facebook.com/events/209178649918913

http://www.targinaturalbeauty.pl

http://www.facebook.com/events/255754051836319

http://www.targizielonomi.pl

http://www.facebook.com/events/240244316823868

Strefa DIY – warsztaty i pokazy:

http://www.facebook.com/events/877712759101649

Zlot food truck’ów:

http://www.facebook.com/events/308974883204909

 

Partner: Czasoprzestrzeń – Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych

Patronat: Wrocław – Miasto Spotkań

Organizatorzy: Fashion Meeting, Natural Beauty, Zielono Mi, Wrocławscy Ulicożercy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZobacz, kto napędza WRO. Made in Wrocław 2018 
Następny artykułWOW! Wielkie Otrzęsiny 2018 – 13. edycja klubowego festiwalu!
Odkryj Wrocław na nowo