Targi mieszkaniowe wracają do Wrocławia!

0

Jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów (16-17 października, Hala Stulecia) będzie znakomitą okazją do wyszukania idealnego lokum w szybko kurczącej się ofercie rynku pierwotnego w stolicy Dolnego Śląska.

Co dalej z cenami mieszkań? To pytanie zadają sobie tej jesieni wszyscy, którzy myślą o kupnie nowego lokum. Oferta deweloperów we wszystkich dużych miastach w Polsce kurczy się z niespotykaną dotąd prędkością.  

Oprócz popytu konsumpcyjnego umacnia się również popyt inwestycyjny –  wiele osób decyduje się na kupno jednego lub kilku mieszkań pod wynajem, lub po prostu jako ochronę kapitału w niepewnych gospodarczo czasach. Na dodatek podaż nowych lokali spada. Przy rosnącym popycie i słabnącej podaży nie mamy więc co liczyć na zapowiadane w Internecie spadki cen!

Dodatkowo czas pandemii i akceptacja pracy w systemie home office umocnił w mieszkańcach dużych miast tendencję do wyprowadzania się z centrum na obrzeża, do miejscowości ościennych, co spowodowało wzrost popytu na grunty i domy.

Obserwujemy, że oferta deweloperów bardzo szybko się wyczerpuje, a kolejki klientów oczekujących w biurach sprzedaży to już standard. W tej sytuacji warto pomyśleć o kupnie mieszkania jeszcze tej jesieni, gdyż najbardziej poszukiwane mieszkania z segmentu popularnego – dwupokojowe, o powierzchni 45-60 metrów kwadratowych niezmiennie sprzedają się szybko, zwłaszcza w obliczu zwiększonego zainteresowania zakupami o charakterze inwestycyjnym. Jesienna edycja targów obfituje również w wystawców oferujących grunty, działki, domy jednorodzinne budowane w rozmaitych technologiach i osiedla domów, wydaje nam się, że oferta targowa wprost odpowiada na zwiększone zainteresowanie konsumentów tym segmentem rynku – komentuje Grzegorz Zieliński, dyrektor Działu Targów w firmie Nowy Adres S.A.

Najlepszą okazją do znalezienia wymarzonego „M” będą Targi Mieszkań i Domów we Wrocławiu, które firma Nowy Adres S.A. organizuje 16 i 17 października w Hali Stulecia przy ulicy Wystawowej 1.

W jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z ofertą lokalnego rynku mieszkań i domów. Wśród wystawców dominują deweloperzy oferujący mieszkania i domy (m.in. Abakon, Angel Poland Group, Danwood, DG House,  Ekdom Developer, Expobud Domy, GHN Budownictwo, Inwestgrupa, Lokum Deweloper, Małe Wilczyce, Mieszkajlogicznie.pl, P.B. Budotex, Robyg WPB, S&P Development, Trei Real Estate i inni), nie zabraknie również ofert z rynku wtórnego, których należy szukać m.in. na stanowisku firmy Świat Nieruchomości Bracia Juszczak a także ofert gruntów i atrakcyjnych działek, które oferować będzie m.in. Ziemia Inwestycje. Wszystkim, których interesują inwestycje w nieruchomości poza granicami naszego kraju polecamy odwiedziny na stoiskach firm Inter- Apart oraz RO Spain, które prezentować będą nieruchomości z Gruzji i Hiszpanii. Na stoiskach doradców finansowych (Expander Advisors, Credit Space, Studio Finansów) będzie można sprawdzić swoją zdolność kredytową i zapoznać z ofertami najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych. Udział zapowiedziały też liczne firmy oferujące artykuły wykończenia i wyposażenia wnętrz, m.in. Decoroom, Homeasy czy Moya Engineering. Warto mieć na uwadze także fakt, że wielu wystawców przygotowuje na targi specjalnie promocje, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia.

Targi Mieszkań i Domów to także wyjątkowo bogaty program bezpłatnych wykładów i seminariów.

W Strefie Finansów będzie można w szczegółach zapoznać się z przepisami prawno-finansowymi, których znajomość jest niezbędna do zakupu mieszkania przy wsparciu kredytu hipotecznego. Natomiast w Strefie Najmu i Zakupu wykłady poprowadzą uznani eksperci prawni, specjaliści od projektów i architekci wnętrz.

Oczywiście w tych niezwykłych i nieprzewidywalnych czasach zdrowie i bezpieczeństwo uczestników targów pozostaje najwyższym priorytetem. Targi Mieszkań i Domów we Wrocławiu organizowane są z uwzględnieniem wszystkich wytycznych. W celu zapewnienia jak największego komfortu zarówno zwiedzających, jak i wystawców, organizator wydarzenia przygotował m.in.:

  • Dozowniki z płynem dezynfekującym przy wejściu i wszystkich ciągach komunikacyjnych,
  • Szerokie alejki, które pozwolą uniknąć tłoku i ścisku,
  • Elektroniczną rejestrację wszystkich uczestników targów – zakup biletu możliwy tylko online
    na stronach
    targimieszkan.pl oraz tobilet.pl

Targi Mieszkań i Domów
16-17 października 2021r.
sobota godz. 10:00-17:00,
niedziela godz. 10.00-16.00

Hala Stulecia
ul.
Wystawowa 1, Wrocław

https://wroclaw.targimieszkan.pl/pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZnamy wyniki wrześniowego naboru do Mikrograntów – przed nami jesień pełna wrażeń!
Następny artykułWysoki indeks nagród w Pasażu Grunwaldzkim!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.