Tak wygląda nowa siedziba Straży Miejskiej we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

0

Po otwarciu nowego posterunku w Sukiennicach, jest to kolejny element kilkuletniego programu rozwoju straży miejskiej. Nowa siedziba to dwa budynki oraz duży parking z miejscami także dla osób z niepełnosprawnościami.

W mniejszym, specjalnie do tego przeznaczonym budynku, mieści się Punkt Przyjmowania Interesantów czynny przez 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta. Jest tam recepcja, poczekalnia oraz pomieszczenia służące do prowadzenia czynności w sprawach o wykroczenia.

Komenda Straży Miejskiej Wrocławia mieści się w zabytkowym, wyremontowanym i dostosowanym do potrzeb straży miejskiej drugim budynku. To tam znajduje się między innymi referat wykroczeń, zespół oskarżycieli publicznych, czy stanowisko do spraw kontroli i skarg. Jest też sala konferencyjna, wyposażona w nowoczesny system wizyjny i nagłośnieniowy oraz sala dydaktyczna, gdzie prowadzone będą odprawy służbowe dla funkcjonariuszy, ale także spotkania z aktywistami miejskimi, Radami Osiedli i dzielnicowymi policji.

Wyspecjalizowani strażnicy miejscy będą tam prowadzić zajęcia prewencyjne m.in. Bezpieczna Kobieta, Mini Ratownik, Od Juniora do Seniora, EkoRodzina. W nowej części budynku, która już niedługo będzie adaptowana na potrzeby straży miejskiej, znajdą swoją siedzibę strażnicy z Oddziału Patrolowego i Interwencyjnego, będą tam także pomieszczenia magazynowe.

W ostatnim okresie Straż Miejska Wrocławia została wzmocniona 3 nowymi samochodami specjalistycznymi Isuzu. Te terenowe pojazdy posłużą jako środek transportu dla patroli z Oddziału Ekologicznego – dzięki nim możliwe będzie dojechanie w trudno dostępne miejsca, jak na przykład dzikie wysypiska, czy tereny nadrzeczne, mogą też posłużyć jako platforma startowa dla drona wyposażonego w kamerę.

Jeden z pojazdów będzie wykorzystywany do przewozu specjalnych barierek odgradzających, stosowanych w miejscach gdzie niewskazane jest wejście człowieka lub wjazd pojazdu. Na kolejnym będzie umieszczona specjalna klatka do przewozu zwierząt i chwytaki. Zestaw ten będzie stanowił wyposażenie ANIMALpatrolu, który już niebawem rozpocznie działania. Warto też dodać, że w sierpniu na ulice Wrocławia wyszło 14 nowych strażników, a kolejnych 10 oczekuje na szkolenie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNobel dla mieszkanki Wrocławia! Olga Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 10 najciekawszych wydarzeń [11-13 października 2019]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.