Tak wrocławianie witali Nowy Rok podczas Sylwestra 2019 Wrocław Respect!

0
a

Mnóstwo emocji, godziny wspólnego świętowania i wyjątkowe, multimedialne widowisko. Tysiące słuchaczy świętowało wspólnie rozpoczęcie nowego roku na wrocławskim Rynku. To już drugie sylwestrowe wydarzenie organizowane pod hasłem „Wrocław Respect”.

Świętujących rozgrzewała plejada gwiazd młodego pokolenia. Swoje największe przeboje zaśpiewali Ewa Farna i Kamil Bednarek. Chór Sound’n’Grace zachęcił do wspólnego śpiewania – również gości z zagranicy, którzy przybyli do Wrocławia w ramach spotkania Taizé. Zobaczyliśmy akrobatów ze spektaklu „Prometeusz” i bębniarzy Beats Beasts.
Receptą na walkę z zimową aurą była nie tylko dobra zabawa – pierwszych 2020 sylwestrowiczów, którzy pojawili się na wrocławskim Rynku, otrzymało specjalne szaliki z logiem Wrocław Respect. Klubowy klimat zapewniły również lampy zamontowane w salach Urzędu Miejskiego, wzdłuż placu Gołębiego. Barwy zmieniały się w rytm muzyki i stworzyły swoisty kolorofon.
 
Bohaterami sześciogodzinnego wieczoru byli również lokalni artyści z niepełnosprawnościami. Na sylwestrowej scenie pojawili się m.in. członkowie Integracyjnego Teatru Arka, kibice Śląska Wrocław, poruszający się na wózkach oraz załoga Café Równik. Na specjalnych piętrach ustawionych na scenie zaśpiewał Wrocław Respect Choir, złożony z artystów z niepełnosprawnościami. W grupie tancerzy prowadzonej przez Maćka „Glębę” Florka również wystąpili artyści niesłyszący i niedowidzący czy korzystający z wózków inwalidzkich. Zostali oni wybrani przez jury w trakcie listopadowego castingu.
 
– To największe widowisko w historii miasta. Zależało nam na tym, żeby wszyscy wrocławianie spotkali się pod Ratuszem i wspólnie się bawili – powiedział Paweł Gołębski, reżyser Wrocław Respect 2019. – W tym roku postawiliśmy na młodość, również ze względu na trwające Europejskie Spotkania Młodzieży.
Po raz kolejny Wrocław nie strzelał w sylwestra – do czego zachęcał również prezydent Jacek Sutryk. O północy zamiast fajerwerków wystrzelono w powietrze kilkaset kilogramów confetti. Atrakcją były również wizualizacje wrocławskich mostów, wyświetlane na scenie. Nie zabrakło mostu Rędzińskiego, Grunwaldzkiego czy Tumskiego.
 
– Życzę Wam, Waszym najbliższym i wszystkim wrocławianom wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń w nadchodzącym roku – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
 
Sylwestrowa zabawa w Rynku przebiegła bezpiecznie. Przez teren wydarzenia przewinęły się tysiące osób. 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAkcja ,,Godzina dla psa w Sylwestra” – Wrocław bez fajerwerków
Następny artykułLoty z Wrocławia – gdzie można tanio polecieć? [STYCZEŃ 2020]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.