Sztuka wychodzi na miasto: artystyczna instalacja Womak Holding w Tarasach Grabiszyńskich!

0

Sztuka na stałe wpisuje się w przestrzeń Wrocławia, który od lat znany jest z otwartego podejścia do działań artystycznych i wydarzeń. Ekspresja poprzez sztuki wizualne wpisana jest w DNA miasta i jego mieszkańców. Dlatego korzystając z wyjątkowej okazji, 20-lecia firmy, Womak Holding nawiązała współpracę z nieszablonowym artystą, Mateuszem Sudą i wprowadziła do Wrocławia, do jednego ze swoich obiektów handlowych prawdziwą bombę kolorystyczną w duchu instafriendly.

Współczesny mecenat sztuki

W misję firmy Womak i osób, które w niej działają, wpisane jest wpływanie na przestrzeń przez realizację ciekawych architektonicznie projektów i kreowanie miejsc dla handlu, ludzi i miasta. We własny, odważny i innowacyjny sposób.

Jako właściciel i zarządca komercyjnych obiektów w całej Polsce, m.in. Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Poznaniu stawia sobie za cel wygodę i łatwość dokonywania zakupów oraz sprawianie, że najpotrzebniejsze dla mieszkańców miast usługi są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Centra handlowe o zróżnicowanej powierzchni i ofercie najemców od lat cieszą się lojalnością klientów. Wśród najnowszych realizacji znajdują się m.in. SWOJA Olimpia na wrocławskich Swojczycach czy przebudowa obiektu handlowego Viktor w Gdańsku.

Deweloper i zarządca nieruchomości od lat angażuje się we wspieranie twórców reprezentujących różne dziedziny. Zorganizował dla tych potrzeb niezwykłe miejsce w zabytkowej kamienicy przy placu Solnym we Wrocławiu. Fundacja OP ENHEIM stała się przestrzenią spotkań i wystaw oraz odkrywania współczesnych artystów. Co więcej, projekt renowacji budynku podkreśla pełne szacunku podejście Womak Holding do otoczenia, w którym żyjemy i się rozwijamy.

Nietypowy ambient art w Tarasach Grabiszyńskich

Podążając za tymi wartościami i na potrzeby wyjątkowego jubileuszu – 20-lecia istnienia Womak Holding, powstała artystyczna odsłona schodów w Tarasach Grabiszyńskich we Wrocławiu. Wykorzystując nadal niepopularny w Polsce motyw ambient media, który opiera się na kreatywności, kontekstualności, zaskoczeniu i interaktywności powstał koncept wizualny ze sztuką wychodzącą na miasto. Jaki?

Na schodach prowadzących do centrum handlowego Tarasy Grabiszyńskie umieszczono okazałą ilustrację stworzoną przez Mateusza Sudę.

Eksplozja kolorów przyciąga oczy i zachęca do zrobienia sobie kreatywnych zdjęć. I to nie tylko klientów centrum, ale wszystkich, którzy uwielbiają nietypowe miejsca wypełnione nieskrępowaną kreacją. Na grafice zobaczyć można elementy powstałe z inspiracji wieloletnich pracowników firmy i ich wizji oraz skojarzeń z Womak Holding, co dodaje całości osobistego charakteru.

Dwa słowa o artyście

Zaproszony do współpracy Mateusz Suda to artysta, który opiera swoją twórczość na przenikaniu mody i sztuki. Laureat wielu konkursów artystycznych i twórca licznych projektów interdyscyplinarnych specjalizuje się w sztuce nowych mediów i na co dzień współpracuje z licznymi magazynami mody i projektantami.

Jego prace zdobyły uznanie takich marek jak Marc Jacobs, Calvin Klein, Moschino i wiele innych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowa restauracja we Wrocławiu: Messa Marina – włoski klimat, pyszne jedzenie i przepiękny taras z widokiem na Odrę!
Następny artykuł„Dzikie w mieście” we Wroclavii. Rusza trzecia edycja warsztatów z ZOO Wrocław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.