„Dzikie w mieście” we Wroclavii. Rusza trzecia edycja warsztatów z ZOO Wrocław

0

Centrum Handlowe Wroclavia i wrocławskie ZOO zapraszają na ostatnią tegoroczną edycję bezpłatnych warsztatów edukacyjnych w ramach kampanii „Dzikie w mieście”. Ich uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zachować się podczas spotkania z dzikim zwierzęciem. Zapisać można się przez ten link.

W czasie spacerów po wrocławskich parkach można się natknąć na jeża, sarnę a nawet lisa. Są to dzikie zwierzęta i często nie wiemy jak się przy nich zachować. Właśnie dlatego kontynuujemy edukację najmłodszych wrocławian w tej kwestii – wyjaśnia Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii. – Podczas pierwszych dwóch edycji zajęć, w czerwcu oraz lipcu, w naszych warsztatach wzięło udział prawie 1000 osób! Zapraszamy do zapisów i wzięcia udziału w ostatniej tegorocznej edycji akcji – dodaje Małgorzata Woźniak.

Przyrodnicze warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 7-14 lat. Spotkania odbędą się od 11 do 17 września w strefie Grand Plaza na terenie Wroclavii i będą prowadzone przez edukatorów z wrocławskiego ZOO.

Warsztaty edukacyjne we Wroclavii

Podczas 45-minutowych zajęć dzieci dowiedzą się, jakie zwierzęta żyją w stolicy Dolnego Śląska, jak się zachować, gdy zobaczymy na swojej drodze jeża, dzika czy sarnę, a także obejrzą ich makiety w naturalnych rozmiarach. Zajęcia poświęcone będą także bioróżnorodności. W dedykowanej przestrzeni edukacyjnej znajdą się miododajne gatunki roślin, a prowadzący wyjaśnią, dlaczego ważne jest zazielenianie balkonów i zakładanie przydomowych ogrodów.

Jak zapisać dziecko na zajęcia

Na warsztaty prowadzone w dniach 11-15 września w godz. 10.00-13.00 obowiązują zapisy przez formularz dostępny w serwisie Evenea. Dzieci mogą brać udział w spotkaniach wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna, dla którego również trzeba zarezerwować bilet w systemie. Na zajęcia mogą zapisywać się również grupy zorganizowane.

Z kolei zajęcia w weekend 16-17 września będą otwarte dla każdego i nie trzeba się na nie zapisywać. W tych dniach warsztaty będą się zaczynać o każdej pełnej godzinie – pierwsze o 10.00, ostatnie o 16.00.

Kampania wrocławskiego zoo „Dzikie w mieście” ruszyła w 2020 roku. Wroclavia od kilku lat aktywnie wspiera ogród zoologiczny, współorganizując inicjatywy związane z ochroną środowiska. Poza zajęciami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży, centrum postawiło dwa hotele dla owadów przy ul. Joannitów, adoptowało pasiekę na terenie zoo, a także zaprosiło klientów na wystawę poświęconą miejskim zwierzętom, która stanęła na parterze Wroclavii.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSztuka wychodzi na miasto: artystyczna instalacja Womak Holding w Tarasach Grabiszyńskich!
Następny artykułWe Wrocławiu już w krótce otworzy się Pedet – nowa strefa w RENOMIE z 7 lokalami gastronomicznymi
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.