Święto Wrocławia 2023: Centrum Kultury Agora zaprasza na niezwykłe widowiska plenerowe!

0

Czy jesteście gotowi na przygodę, która przeniesie Was w świat teatru? Święto Wrocławia to wyjątkowy czas, kiedy Centrum Kultury Agora zaprasza Was na niezwykłe widowiska plenerowe.

W ramach projektu Pociąg do Sztuki / Przystanek Różanka co roku organizowane są bezpłatne przedstawienia. Tym razem będziecie mieli okazję poznać historię narodu ukraińskiego dzięki spektaklowi Teatru Voskresinnia oraz doświadczyć mistycyzmu w wykonaniu czeskiej grupy Blackout Paradox. To wydarzenie nie może umknąć Waszej uwadze!

Teatr Voskresinnia

Z myślą o idei dostępności oraz coraz większej liczbie mieszkańców pochodzenia ukraińskiego, tegoroczny program skupia się na elementach ukraińskich. Pociąg do Sztuki / Przystanek Różanka otworzy Teatr Voskresinnia, lwowska grupa powstała jako rezultat współpracy młodych aktorów pragnących stworzyć coś wyjątkowego, wykraczającego poza ramy państwowego teatru. Artyści zaprezentują mieszkańcom Wrocławia spektakl pt. „Testament Szewczenko”, poruszający temat nieustannego dążenia narodu ukraińskiego do niepodległości. Będzie to opowieść o historii kraju ukazana na tle losów Tarasa Szewczenki – wielkiego pisarza, poety, malarza, byłego więźnia łagrów oraz duchowego przywódcy narodu ukraińskiego.

Artyści przeniosą widzów w świat pełen dramatyzmu i napięcia, używając przy tym efektów pirotechnicznych i innych spektakularnych elementów charakterystycznych dla teatru plenerowego.

Blackout Paradox – taniec, ruch, ogień i akrobatyka

Drugiego dnia plenerowego wydarzenia wystąpi czeska grupa Blackout Paradox. Zespół specjalizuje się w połączeniu różnych form sztuki, takich jak teatr ruchu, taniec ognia i akrobatyka. Wrocławska publiczność będzie miała okazję podziwiać spektakl o nazwie „Shamaniac” – płomienne show inspirowane mistycyzmem. Grupa zaprosi widzów do wyjścia poza granice codziennego świata i podążania za duszą szamana, który wyrusza w podróż ku samopoznaniu i przejściu przez osobiste przemiany.

Piknik dla najmłodszych

Dla najmłodszych uczestników przygotowano piknik rodzinny „Postaw na Teatr”. Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w kreatywnych warsztatach, gdzie będą mieli okazję odkryć swój artystyczny talent. W programie znajdą się takie zajęcia jak tworzenie gipsowych masek, budowanie wielkoformatowej scenografii z tektury i papieru oraz przygotowanie własnych kukiełek i marionetek.

Wstęp na wszystkie spektakle i warsztaty jest bezpłatny. 

PROGRAM:
• 23.06 / godz. 21:30 / Plener przed CK Agora
„TESTAMENT SZEWCZENKO” Spektakl Teatru Voskresinnia (Ukraina)

• 24.06 / godz. 21:30 / Plener przed CK Agora
„SHAMANIAC” Spektakl Blackout Paradox (Czechy)

• 24.06 / godz. 15:00 / Plener przed CK Agora
„POSTAW NA TEATR” Piknik rodzinny z warsztatami kreatywnymi

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/2U9xYlfTN
Link do FB: https://www.facebook.com/CentrumKulturyAGORA
Link do Instagrama: https://www.instagram.com/ck_agora/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowość! Z Wrocławia polecimy do Helsinek i dalej w świat
Następny artykułWieczory w Arsenale 2023: 6 koncertów muzyki kameralnej we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.