Święto Sera i Wina w Pałacu Pawłowice [PROGRAM]

0

Święto Sera i Wina to impreza promująca sery, wina i produkty regionalne, a także ich wpływ na szeroko rozumiane aspekty zdrowotne i znaczenie ekonomiczne dla regionu.

Po raz szósty w Centrum Edukacyjno-Rozwojowym Pałac Wrocław Pawłowice odbędzie się kiermasz najlepszych regionalnych produktów, pokazy i warsztaty kulinarne, degustacje i nauka oceniania serów i win.


Gościem specjalnym wydarzenia będzie Katarzyna Bosacka – dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny i wychowania dzieci. Z wykształcenia polonistka, autorka książek i programów telewizyjnych, m.in. „Wiem co kupuję! Poradnik konsumenta, czyli na co zwracać uwagę, robiąc codzienne zakupy”, „Wiem co jem” czy „Bosacka po polsku. Nowoczesne przepisy kuchni polskiej”.

W programie m.in.:

  • Pojedynek młodych kucharzy – studentów kierunku technologia i organizacja gastronomii na najlepsze dania wykorzystujące sery i wino (film)
  • kiermasz produktów regionalnych
  • konkursy na najlepszy ser i wino
  • degustacja i nauka oceniania sera i wina
  • warsztaty kulinarne i zabawy dla dzieci
  • symulator dojenia krowy
  • food trucki

VI Święto sera i wina

22 września 2019 r.

Start o godz. 10:00

Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Pałac Wrocław Pawłowice
ul. Pawłowicka 87/89

Organizator: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Więcej informacji: www.upwr.edu.pl/seriwino

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł4 Dolnoślązaczki w finale Miss Polski! [ZDJĘCIA]
Następny artykułPoznajmy się od kuchni. Zaproś nieznajomego na kolację lub wspólne gotowanie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.