fot. mat. prasowe
a

29 września w ogrodach i parku Pałacu Brzeźno odbędzie się II edycja Święta Piwa. Święto to dedykowane jest warzeniu piwa oraz promocji okolicznej kultury. Podczas spotkania odbędzie się degustacja lokalnych piw z prelekcją o warzeniu piwa przeprowadzoną przez pasjonatę – Marcina Charczenko. W kulinarną podróż zabierze gości pałacowa kuchnia. Na oczach biesiadników będą lepione różnego rodzaju pierogi, przygotowywane wyśmienite potrawy z grilla, a także wypiekany chlebek z młóta.

fot. mat. prasowe

Bardzo ciekawym komponentem wydarzenia będzie koncert zespołu ludowego „Trzy Dęby”, pochodzący z sąsiedniej miejscowości Borówek.  Zespół ten to prawdziwa, lokalna legenda. Powstał prawie 40 lat temu z inicjatywy Marii Suchackiej, ówczesnej Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich. Od samego początku grupa świeciła triumfy na lokalnych estradach gdzie zajmowała czołowe miejsca i wyróżnienia. Kapela brała udział w takich imprezach jak np. Kolorowe Wsie, przeglądy zespołów kolędniczych, Spotkania Muzykujących Rodzin itp. Skład zespołu to 12 – osobowa grupa śpiewająca oraz 7- osobowa kapela, która przygrywa na skrzypcach, trąbce, dwóch saksofonach, kontrabasie, bębnie oraz akordeonie. Siedzibą zespołu jest Skansen Rolniczy w Borówku, a przewodniczy jej zaangażowany w promocję lokalnej kultury i sportu Radny Gminy Prusice – Czesław Suchacki. Podczas Święta Piwa odbędzie się także wystawa dawnych przedmiotów gospodarstwa domowego pochodzących z okolic, a także lokalnych wyrobów hafciarskich.

fot. mat. prasowe

Podczas imprezy będzie można  zwiedzić Łaźnie Piwne znajdujące się w tajemniczej, podziemnej strefie Wellness & SPA w Pałacu, a także wygrać voucher na kąpiel w zbawiennej miksturze z naturalnego suszu piwnego, który doskonale wpływa na poprawę kondycji włosów i skóry, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się oraz wpływa na ogólną poprawę samopoczucia. Kąpiel w Łaźniach Piwnych to relaks dla dwojga lub dla grupy przyjaciół.

fot. mat. prasowe

Przed świętowaniem organizator zaprasza do udziału w bezpłatnej Akademii Golfa, która odbędzie się na pobliskim polu Gradi Golf Club. Wystarczy wziąć ze sobą wygodny strój sportowy, odrobinę dobrego humoru, a trenerzy zapewnią doskonałą przygodę z golfem. Zabierzcie rodziny i przyjaciół, Święto Piwa czeka na Was.

Szczegółowy program Święta Piwa:

godz. 13.00

  • Akademia Golfa dla początkujących

godz. 15.00

  • Pokaz warzenia piwa na żywo Marcina Charczenko
  • Grill i Festiwal Pieroga
  • 1l piwa oraz degustacje piwa z lokalnych browarów
  • Koncert i zabawę z kapelą ludową „Trzy Dęby”
  • Wystawa zabytkowych sprzętów gospodarstwa domowego
  • Wystawa lokalnych wyrobów hafciarskich
  • Zabawy na strzelnicy
  • Konkursy z nagrodami( (voucher na łaźnie piwne)
  • Zwiedzanie strefy łaźni piwnych

Wstęp:

75 zł/os. przy wcześniejszej rezerwacji;

99 zł/os. w dniu imprezy;

fot. mat. prasowe

Rezerwacji dokonujemy w recepcji: recepcja@palac-brzezno.pl | tel. 609 270 075

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„Tektura i papier” – zajęcia dla dzieci w Infopunkcie Barbara
Następny artykułImpuls – otwarta aukcja sztuki w Galerii DNA!
Odkryj Wrocław na nowo