Święto Niepodległości 2022. Radosna Parada we Wrocławiu

0

Po 2 latach pandemicznej przerwy powraca do Wrocławia Radosna Parada Niepodległości, a wraz z nią wiele atrakcji i konkursy.

Świętowanie zaczynamy od reaktywowanej (po pandemicznej przerwie) Radosnej Parady Niepodległości. Tym razem będzie jeszcze radośniej i barwniej! Powraca konkurs na korowody szkolnej. W paradzie wezmą zabytkowe pojazdy – legendarny Ogórek i Freduś.

Parada wystartuje o godz. 10.00 z pl. Wolności i przemaszeruje aż do Centrum Historii Zajezdnia. Wydarzenie zakończy się pokazem grup chorągwiarzy i mażoretek, który rozpocznie się o godz. 11.30.

Aby tradycji stało się za dość, o godz. 12.00 na placu przed Centrum Historii Zajezdnia uczestnicy Parady oraz wszyscy zebrani dołączą do akcji „Do Hymnu” i wspólnie odśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie przygotowany odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Znajdzie się także coś dla fanów motoryzacji – o 14.00 rozpocznie się pokaz zabytkowych samochodów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław przygotowany do zimy
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 7 ciekawych wydarzeń, w których warto wziąć udział [4-6.11]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.