Spotkanie autorskie z Joanną Przetakiewicz, założycielką Ery Nowych Kobiet i start kampanii społecznej #NIEBOJESIE we Wrocławiu

0

W najbliższy piątek, w ramach cyklu „Z książką Ci do twarzy” w Magnolia Park, autorka głośnej książki „Nie bałam się o tym rozmawiać” i jej bohaterki spotkają się z czytelnikami we Wrocławiu. Kontynuacją idei książki jest jedyna w swoim rodzaju kampania społeczna dla kobiet #NIEBOJESIE.

 Magdalena straciła dziecko w wypadku. Beata wspomina, że w domu na pierwszym miejscu był alkohol. Elżbieta dowiedziała się, że ma nowotwór szyjki macicy. Karolina nie może zajść w ciążę. Oto wybrane historie z najnowszej książki Joanny Przetakiewicz pt. „Nie bałam się o tym rozmawiać”. Kontynuacją idei książki jest akcja #NIEBOJESIE. To kampania społeczna dla kobiet w Polsce, które chcą powiedzieć: nie boję się mówić o problemach, nie boję się walczyć o marzenia, nie boję się być szczęśliwa. Celem akcji jest zainspirowanie innych historiami, które dodają odwagi, siły i chęcią działania. Akcja zorganizowana jest przez Joannę Przetakiewicz i Erę Nowych Kobiet – ruch społeczny, który wpisuje się w nurt działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości Polek. Ma na celu wspieranie ich w budowaniu poczucia własnej wartości.

9 motywujących historii

Chociaż oficjalna premiera odbędzie się 15 lipca, to książka już podbija serca i wzrusza czytelników nie tylko w Polsce. Tuż po premierze, 17 lipca jej autorka i bohaterki przyjeżdżają do Wrocławia. – Z każdą śmiercią moich bliskich umierała cząstka mnie, ale pozwalałam się jej odrodzić i wtedy była ona 100% silniejsza. Rozmowa o śmierci i stracie bliskich daje mi spokój. Chciałam się nim podzielić z innymi, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Kiedy przeczytałam o projekcie Joanny Przetakiewicz pomyślałam sobie, że mogę w ten sposób pokazać innym, że można się podnieść nawet po stracie dziecka – napisała Magda, zachęcając wszystkich do przeczytania książki.

Zawarte w niej opowieści to prawdziwe historie 9 kobiet, które odważyły się odsłonić to, co bywa starannie skrywane: domową przemoc, seksualną agresję lub poniżenie ze strony najbliższych. – Moje bohaterki opowiedziały o swoich losach w przekonaniu, że w ten sposób pomagają tym, które nie mogą zebrać się na odwagę, aby zaryzykować i zmienić swoje życie. Podziwiam je i wierzę, że dla wielu kobiet staną się źródłem inspiracji – napisała Joanna Przetakiewicz na okładce książki.

Bohaterki we Wrocławiu

Wyjątkowe spotkanie, zainicjowane przez Magdalenę Leciak-Olszewską oraz Annę Buscicchio – liderki wrocławskiego oddziału Ery Nowych Kobiet, odbędzie się w Magnolia Park 17 lipca w godzinach od 16.45 do 21.00 przy wejściu od strony ul. Legnickiej. Ponadto zaplanowane zostały konsultacje z psychologiem oraz rozmowy z przedstawicielami znanych instytucji, które zajmują się wsparciem dla kobiet i ochroną praw kobiet.

– Warto przyjść, by poznać kobiety, które udowodniły, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Dołączamy do akcji, która ma na celu znalezienie odpowiedzi, jak pokonać najtrudniejsze przeciwności losu i przełamać społeczne tabu. To także świetna okazja na spotkanie we Wrocławiu z samą Joanną Przetakiewicz – zachęca Joanna Sawośko-Duda, dyrektorka Magnolia Park. – W trakcie wydarzenia rozdanych zostanie mnóstwo nagród ufundowanych przez sklepy w Magnolia Park, które również zaangażowały się we wsparcie akcji.

Wydarzenie odbędzie się w ramach prowadzonego przez Magnolia Park cyklu „Z książką Ci do twarzy”. – Cykl ma na celu pokazanie, że czytanie jest nie tylko wspaniałym hobby, rozwijającym wyobraźnię, ale także świetną formą spędzania wolnego czasu – wyjaśnia Joanna Sawośko-Duda. W ramach cyklu Magnolia Park jeszcze w tym miesiącu wyposaży biblioteki Fundacji Przylądek Nadziei i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWodniacy ruszyli na podbój Odry! Nowa atrakcja we Wrocławiu [NOWOŚĆ]
Następny artykułSeniorzy z Wrocławia kręcą film! [PREMIERA W SIERPNIU]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.