We Wrocławiu, znanym ze swej bogatej historii i różnorodności architektonicznej, odbędą się fascynujące wydarzenia w ramach cyklu „Spotkajmy się w mieście! spacery i wykłady o architekturze Wrocławia dla dorosłych”, prowadzonego przez Muzeum Architektury. Tym razem organizatorzy skupią się na jednym z interesujących osiedli – Gajowicach.

Wykład o Gajowicach: 10 stycznia, godzina 12.00

Wydarzenie rozpocznie wykład, który odbędzie się w Muzeum Architektury, a poprowadzi go Michał Duda. Tematem przewodnim będą Gajowice, osiedle zaprojektowane na początku lat 60. XX wieku przez zespół architektoniczny pod kierunkiem Igora Tawryczewskiego. Architekci w pierwotnym założeniu stworzyli to unikalne miejsce jako „osiedle awaryjne dla mieszkańców Wrocławia wykwaterowanych z budynków przeznaczonych do rozbiórki”.

To będzie podróż przez historię Gajowic: Jak zmieniały się pierwotne plany? Jakie wyzwania architektoniczne towarzyszyły realizacji tego imponującego projektu?

Warsztaty „Kto tu mieszka?”: 12 stycznia, godzina 12.00

Ale to nie koniec atrakcji! Muzeum Architektury zaprasza na warsztaty „Kto tu mieszka?”, prowadzone przez Aleksandrę Podlejską, historyczkę sztuki. Podczas tych kreatywno-edukacyjnych zajęć uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki architektury Gajowic.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się więcej o elementach i dekoracjach tworzących architekturę osiedla. Aleksandra Podlejska zabierze uczestników w podróż przez style i inspiracje, które kształtowały Gajowice na przestrzeni lat.

Najciekawszą częścią warsztatów będzie jednak możliwość stworzenia własnego budynku z papieru. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji gotowe elementy, takie jak okna, drzwi, a także omawiane wcześniej architektoniczne elementy i dekoracje. To doskonała okazja, aby puścić wodze wyobraźni i stworzyć coś unikalnego, nie trzymając się sztywnych reguł.

Warto podkreślić, że oba wydarzenia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a udział w nich jest bezpłatny. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji – wystarczy przyjść i wziąć udział w fascynującej podróży przez historię i kreatywność architektoniczną Gajowic.

W ten sposób Muzeum Architektury w Wrocławiu zaprasza do aktywnego uczestnictwa w odkrywaniu tajemnic miasta poprzez wyjątkowe wykłady i warsztaty. Przyjdźcie, posłuchajcie, twórzcie – bo architektura to nie tylko budynki, to historia, inspiracja i możliwość wyrażenia własnej kreatywności.

Spotkajmy się na Gajowicach!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie na weekend: 5 pomysłów na zimowe wycieczki na Dolnym Śląsku
Następny artykułPierwsza taka atrakcja w Europie! Gra terenowa w Kopalni Złota na Dolnym Śląsku
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.