Spektakle Opery Wrocławskiej zobaczysz online! [PROGRAM]

0

Opera Wrocławska pokaże swoje najbliższe spektakle w formie streamingu. To odpowiedź na decyzję o zamknięciu dla publiczności placówek kultury do końca listopada.

Na wszystkich spragnionych solidnej dawki kultury na najwyższym poziomie w domowym zaciszu czekają transmisje pięciu wydarzeń.

Od soboty, 7 listopada, instytucje kultury zostały zamknięte dla publiczności na kolejne trzy tygodnie. Opera Wrocławska nie odwołuje jednak spektakli, ale przenosi je do sieci.

Transmisje na żywo oraz nagrania spektakli zostaną udostępnione fanom na kanale YouTube Opery Wrocławskiej.

­– Wyjątkowe czasy wymagają odważnych decyzji i rozwiązań. Chcemy zaprosić miłośników Opery na spotkanie z kulturą na najwyższym poziomie w bezpiecznej formie. Dlatego po raz pierwszy zrealizujemy nasze spektakle w formie transmisji online ­– mówi Halina Ołdakowska, Dyrektor Opery Wrocławskiej.

W najbliższych tygodniach na wirtualnych deskach wystawione zostaną trzy wydarzenia: Straszny Dwór Stanisława Moniuszki, Wieczór Patriotyczny oraz La Bohème (Cyganeria).Wszystkie wydarzenia będą transmitowane na kanale YouTube Opery Wrocławskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem oraz szczegółami wydarzeń:

8 listopada (niedziela), godz. 18:00 – Straszny Dwór

11 listopada (środa), godz. 19:00 – Straszny Dwór

15 listopada (niedziela), godz. 18.00 – Wieczór Patriotyczny

20 listopada (piątek), godz. 19.00 – La Bohème (Cyganeria)

22 listopada (niedziela), godz. 18.00 – La Bohème (Cyganeria)

Straszny Dwór, 8 listopada (niedziela), godz. 18:00 oraz 11 listopada (środa), godz. 19:00
Od kilku sezonów nie gościł na deskach Opery Wrocławskiej. Teraz dzieło Stanisława Moniszuki w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie poprowadzi dyrektor artystyczny Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie maestro Michał Klauza. Podczas koncertu wystąpią znakomici soliści, w rolach głównych: Edyta Piasecka (Hanna), Elwira Janasik (Jadwiga), Arnold Rutkowski (Stefan), Jerzy Butryn (Zbigniew). W roli Cześnikowej usłyszymy Małgorzatę Walewską, partię Miecznika zaśpiewa Stanisław Kuflyuk a partię Skołuby Remigiusz Łukomski. Jako Damazy wystąpi Aleksander Zuchowicz, a jako Maciej – Mariusz Godlewski.

Wieczór Patriotyczny, 15 listopada, (niedziela), godz. 19:00
Tego dnia wystąpi chór pod dyrekcją Anny Grabowskiej-Borys oraz soliści Opery: Eliza Kruszczyńska, Maria Rozynek-Banaszak, Anna Lichorowicz, Jadwiga Postrożna, Tomasz Rudnicki, Jędrzej Tomczyk. Całość będzie spleciona wyjątkowymi recytacjami Michała Zborowskiego.

La Bohème (Cyganeria), 20 listopada (piątek), godz. 19:00 oraz 22 listopada (niedziela), godz. 18:00
W Operze Wrocławskiej sztuka ta jest ujęta w klasyczne ramy inscenizacyjne, co gwarantuje niezapomnianą podróż w czasie. To dzieło w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, za pulpitu dyrygenckiego orkiestrę poprowadzi dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej maestro Bassem Akiki, a w głównych rolach usłyszymy m.in.: Adriannę Ferfecką (Mimì), Piotra Buszewskiego (Rodolfo), Marię Rozynek-Banaszak (Musetta), Adama Zarembę (Marcello), Tomasza Rudnickiego (Schaunard) i Jerzego Butryna (Colline).

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie mieściła się Willa Eichbornów? O greckiej bogini we Wrocławiu
Następny artykułNadodrze – dlaczego warto tu zamieszkać?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.