Gdzie spędzić niedzielę we Wrocławiu? Dowiedz się podczas wydarzenia „Zamknięte sklepy – otwarte miasto”

0
fot. mat. prasowe
„Zamknięte sklepy – Otwarte miasto” to wydarzenie przygotowane specjalnie dla rodzin z dziećmi. Miasto wraz z 60 partnerami będą w tym dniu reprezentować bogatą ofertę społeczną, kulturalną i sportową miasta. Będzie można podejść do stoisk takich miejsc jak: Hala Stulecia, Hydropolis, Miejskie Centrum Sportu, Muzeum  Narodowe, ZOO Wrocław, WKS Śląsk Wrocław i innych instytucji. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się jak spędzić w czas w niedzielę we Wrocławiu. 
Podczas trwania wydarzenia każdy znajdzie propozycję dla siebie – np. Wrocławskie Centrum SPA przygotowało darmowe konsultacje dietetyczne, a Muzeum Miejskie pozwoli  na przymierzenie strojów historycznych, a następnie zabierze chętnych na spacer po ogrodzie Pałacu Królewskiego. Na stoisku Klubu Firlej będzie można zobaczyć mini giełdę fonograficzną, a Opera Wrocławska nauczy odwiedzających podstawowych kroków baletowych. Na stanowisku Muzeum Pana Tadeusza nauczymy się gęsim piórem kaligrafować litery.
Najmłodsi będą mogli przejechać na kucykach z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych oraz wziąć udział w grze terenowej organizowanej przez Centrum Historii Zajezdnię. Będą też mogli nauczyć się pierwszej pomocy wraz z Grupą Ratownictwa Medycznego.
Atrakcję przewidują także wspinaczkę po ściance, porzucanie piłki z Panthersami oraz rozegranie krótkiego meczu z piłkarzami Śląska Wrocław.
Oprócz tego na placu Wolności staną foodtrucki oraz Krwiobus. Dzieci będą mogły poskakać na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. Na scenie wszyscy posłuchamy recitalu smooth jazz, występ chóru osiedlowego z Przedmieścia Świdnickiego oraz zespołu ks. Bartłomieja Kota.
Wszyscy zainteresowani wspólnym spędzeniem czasu w niedzielę zapraszamy 22 kwietnia na pl. Wolności w godzinach 13.00 – 18.00

Organizator: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Więcej informacji na stronie organizatora 

fot. mat prasowe
fot. mat prasowe

mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRowerem z Wrocławia do Świnoujścia? Koncepcja Blue Velo – Odrzańskiej Trasy Rowerowej
Następny artykułWyjątkowy projekt przeprowadzki Romów we Wrocławiu
Odkryj Wrocław na nowo