Solpol party – mieszkańcy organizują protest przeciwko wyburzeniu Solpolu

0
https://fotopolska.eu/514851,foto.html?o=b14130

Decyzją wrocławskiego magistratu Solpol ma zostać wyburzony. Ta wiadomość spotkała się zarówno z wieloma pozytywnymi, jak i negatywnymi komentarzami ze strony mieszkańców. W piątkowe popołudnia grupa osób przeciwna tej decyzji spotka się pod postmodernistycznym budynkiem, żeby w pokojowym proteście wyrazić swój sprzeciw.

,,Solpol 1 zniknie z mapy Wrocławia? Na to wygląda, ponieważ 30.07.2021 roku została wydana zgoda na jego wyburzenie. Uznając to za błąd kardynalny, zdecydowaliśmy się wyrazić sprzeciw.” – piszą na facebookowym wydarzeniu Organizatorzy.

Zachęcają by ubrać się w kolory solpolowe (różowy, fioletowy i/lub turkusowy), kresz i 90-sowe rzeczy, włączyć muzykę z tych lat i pokazać, że lubią przed tym miejscem spędzać czas.
Nie będzie to typowy protest-manifestacja, a raczej artystyczne i pokojowe wprowadzenie do serii akcji. Pomysłodawcy zapraszają do towarzyszenia im w ten piątek – 6. sierpnia o godzinie 17.00 przed Solpolem.
CO: pokojowy performance solpolowy
GDZIE: przed Solpolem 1, (Świdnicka 21-23), Wrocław
KIEDY: w piątek 6. sierpnia o godz. 17.00

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZmiany tras linii tramwajowych 2 i 17 [SZCZEGÓŁY]
Następny artykułTramwaj wodny na Odrze, kiedy? Weź udział w badaniu [TRASA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.