Wiosna w pełni, coraz chętniej jeździmy rowerami po mieście i na wycieczki. Warto je dodatkowo zabezpieczyć przed kradzieżą. Przyjedź jutro do Magnolia Park i oznakuj swój rower z wrocławską policją.

W ubiegłym roku w całej Polsce skradziono ponad 13 tys. rowerów. Policjanci zachęcają, by nie tylko dbać o swoje bezpieczeństwo, ale zwrócić szczególną uwagę na swoje pojazdy. Znakowanie roweru jest bezpłatne i trwa zaledwie kilka minut, a może uchronić sprzęt przed kradzieżą. — Gdy złodziej zacznie dobierać się do roweru i zobaczy policyjne oznakowanie, może go to odstraszyć — mówi sierżant sztabowa Katarzyna Żelezik z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. — Taki rower nie jest anonimowy. Gdyby jednak został skradziony, co zdarza się rzadko, możemy go odzyskać, odnaleźć właściciela i zwrócić jego własność.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu będą czekać na rowerzystów już jutro, w piątek, w strefie fontann przed wejściem do Magnolia Park. — Potrzebny jest dowód osobisty i dowód zakupu sprzętu. Można oznakować kilka rowerów naraz, w tym pojazdy dziecięce. Rower musi mieć numer fabryczny wybity na ramie, sprawne hamulce, oświetlenie i odblaski — wylicza sierż. szt. Katarzyna Żelezik.

Policjanci nakleją na niego specjalną nalepkę z hasłem „Twój rower – Twoja własność”, która zawiera unikatowy numer jednośladu oraz stanowi jego numer rejestracyjny. ;Zostanie on wprowadzony do policyjnej bazy danych. — Policyjne naklejki są praktycznie nie do zdarcia — wyjaśnia funkcjonariuszka. Jednoślad znaczony jest także flamastrem fluorescencyjnym w co najmniej dwóch miejscach – znanych tylko policji i właścicielowi roweru.

To pierwsze w tym sezonie znakowanie rowerów organizowane przez Komendę Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z Magnolia Park. Policjantka podkreśla, że akcje zawsze cieszą się dużym powodzeniem: — Zwłaszcza dzieci zadają dużo pytań, na które chętnie odpowiadamy. To też okazja, by podpatrzeć policję przy pracy.

Akcja potrwa w godz. 12-16 na placu przed wejściem do Magnolia Park od strony ul. Legnickiej. Znakowanie jest w pełni bezpłatne.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMajówka we dwoje: 8 miejsc niedaleko Wrocławia, które warto odwiedzić
Następny artykułOdkryj swoje miejsce w sercu Gór Izerskich – poznaj apartamenty inwestycyjne Izera Park
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.