fot. Bartek Ciba

Sąsiedzi i sąsiadki z Przedmieścia Świdnickiego, polecamy Wam wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w Waszej Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej (KDM)! To nie tylko piknik, ale i premiera tegorocznego magazynu KDM, którego tematem przewodnim jest „sąsiedzkość”. Przygotowano mnóstwo atrakcji, które z pewnością umilą Wam czas i pozwolą lepiej poznać okolicę.

Gdzie i kiedy?

Podwórko między ulicami Piłsudskiego, Świdnicką i Bałuckiego, tuż za CAL-em Przedpokój H13. Wydarzenie odbędzie się 25 maja (sobota).

Rozkład jazdy

12:00 Spacer typograficzny po szyldach i napisach Przedmieścia Świdnickiego i KDM „Co mówi do nas miasto?”

 • Prowadzenie: Marta Przeciszewska i Radek Łukasiewicz
 • Miejsce zbiórki: wkrótce!
 • Obowiązują zapisy: Formularz zapisów

14:00 Otwarte warsztaty dla mieszkańców i mieszkanek

 • Warsztaty z kaligrafii ze Scriptfolium
 • Warsztaty z sitodruku z Gabą Ochalik
 • Warsztaty ceramiczne w PrzedPokoju H13 z Fundacją Przestrzeń Kreatywna (na warsztaty ceramiczne obowiązują zapisy: h13@turazem.pl lub SMS 508280018)

16:00 Otwarty koncert Młoda Scena na schodach za CAL-em

Podczas całego wydarzenia będzie można pobrać bezpłatne numery gazetki sąsiedzkiej KDM magazyn oraz mapki spacerowe po placu Kościuszki.

Spacer typograficzny – co mówi do nas miasto?

Spacer typograficzny to unikalna okazja, aby poznać historię naszego miasta poprzez szyldy i napisy. Marta Przeciszewska i Radek Łukasiewicz oprowadzą nas po okolicach placu Kościuszki, ul. Piłsudskiego i ul. Świdnickiej, opowiadając o neonach i szyldach, które do dziś zdobią nasze ulice. Dowiemy się, jak zmieniało się miasto na przestrzeni lat i co mówiły nam napisy na murach.

Warsztaty dla każdego

Od godziny 14:00 odbędą się różnorodne warsztaty. Miłośnicy kaligrafii będą mogli spróbować swoich sił ze Scriptfolium, a fani sitodruku będą mieli okazję stworzyć własne nadruki inspirowane słynnymi neonami z placu Kościuszki pod okiem Gaby Ochalik. Nie zabraknie także warsztatów ceramicznych organizowanych przez Fundację Przestrzeń Kreatywna.

Koncert Młoda Scena

Na zakończenie dnia, o godzinie 16:00, odbędzie się koncert Młoda Scena na schodach za CAL-em. To doskonała okazja, aby zrelaksować się przy muzyce i podzielić się wrażeniami z całego dnia.

Premiera magazynu KDM

Podczas pikniku będziecie mieli okazję zdobyć bezpłatne numery nowego wydania magazynu KDM, który w tym roku skupia się na temacie sąsiedztwa. To świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o społeczności KDM i jej historiach.

Jak się zapisać?

Na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy. Formularz zapisów na spacer typograficzny znajdziecie tutaj. Na warsztaty ceramiczne można zapisać się poprzez e-mail: h13@turazem.pl lub SMS pod numerem 508280018.

Wykład „Znikające miasto: plac Kościuszki”

W ramach przygotowań do pikniku, polecamy wykład „Znikające miasto: plac Kościuszki”, który odbędzie się 23 maja w godzinach 18:00-19:30 w miejscu Barbara. Wykład poprowadzą Anka Bieliz i Kuba Żary. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Zarys historii placu Kościuszki

Plac Kościuszki ma bogatą historię. Początkowo niemal niezabudowany, zaczął się rozwijać po zajęciu miasta przez wojska napoleońskie. W XIX wieku zapełniał się eleganckimi kamienicami i budynkami użyteczności publicznej. Po bombardowaniach II wojny światowej, plac został odbudowany na podobnym do przedwojennego planie, tworząc Kościuszkowską Dzielnicę Mieszkaniową.

Sąsiedzki Piknik KDM to doskonała okazja, aby spędzić czas w miłym towarzystwie, poznać historię naszego miasta i wziąć udział w ciekawych warsztatach. Nie przegapcie tego wydarzenia – do zobaczenia na placu Kościuszki!

Najważniejsze informacje:

 • Data: 25 maja (sobota)
 • Miejsce: podwórko między ul. Piłsudskiego, Świdnicką i Bałuckiego
 • Godziny: od 12:00 do 16:00
 • Atrakcje: spacer typograficzny, warsztaty, koncert, premiera magazynu KDM
 • Zapisy: na spacer typograficzny i warsztaty ceramiczne

Masz pytania lub chcesz włączyć się do wydarzenia? Napisz: kontakt@innecentrum.pl

Zapraszamy serdecznie na Sąsiedzki Piknik KDM!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDarmowe bilety na mecz Panthers Wrocław od KFC
Następny artykułDzień Mamy we Wrocławiu: TOP 5 miejsc i pomysłów gdzie możesz zabrać swoją mamę
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.