Samotna trzylatka spacerowała ul. Odrzańską we Wrocławiu

0

Dziś w godzinach porannych funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymali zgłoszenie od kobiety przechodzącej ulicą Odrzańską, która napotkała idącą samotnie małą dziewczynkę. Policjanci interweniowali natychmiast i potwierdzili tę informację.

Okazało się, że dziecko w wieku 3 lat nie mówi i jest ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych. Funkcjonariusze wraz z ratownikami od razu udzielili jej niezbędnej pomocy. Dziewczynka została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali, a jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Policjanci prowadzący czynności ustalili tożsamość rodziców dziewczynki.

Czynności przeprowadzone przez policjantów doprowadziły do ustalenia tożsamości rodziców dziewczynki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż dziecko przebywało pod opieką matki w jednym z mieszkań znajdujących się w okolicy miejsca odnalezienia 3-latki przez zgłaszającą kobietę.

W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki dziecka. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Jeżeli okaże się, że matka dziewczynki naraziła ją na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia to zgodnie z treścią art. 160 kodeksu karnego może jej grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, a swoje czynności prowadzi również miejscowa prokuratura.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZ Wrocławia polecimy na Wyspę Wiatrowych Zabawek. Bilety już w sprzedaży
Następny artykułNie chciał zapłacić rachunku w restauracji na Starym Mieście. Jest już w rękach policji
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.