fot. Dronaviator

W każdym mieście są miejsca, sytuacje czy wydarzenia, które niespecjalnie podobają się mieszkańcom. Wrocław pod tym względem nie jest inny. My jednak potrafimy obrócić negatywne aspekty w żart, zatem koniecznie poznajcie nasze zestawienie!  

Przystanek Arkady Capitol

Dla odwiedzających Wrocław melodia „Arkaaadyyyy Caaaapitoool” na przystanku Arkady wydaje się zabawna, ale osobom przejeżdżającym tamtędy kilka razy w tygodniu już nie. I choć samej melodii nie można niczego zarzucić, to jednak fakt, że jest wygrywana częściej niż komunikaty o innych przystankach jest zadziwiająca. Ale może to tylko złudzenie? Z pewnością jest to jednak element wyróżniający nasze miasto spośród innych, a większość mieszkańców odbiera to z przymrużeniem oka.

fot. @thepoweroflight
fot. @thepoweroflight

Sky Tower

Sky Tower uważany jest przez turystów jako świetne miejsce widokowe i tego rzecz jasna nie można zarzucić naszej przeszklonej wieży. Jednakże – nie ukrywajmy – jest on uważany przez większość za jeden z najbrzydszych budynków w tym pięknym mieście. Niejednokrotnie nazywany jest niezbyt przyzwoitymi określeniami. Może i widoki, zwłaszcza nocą, są piękne, a budynek architektonicznie w końcu zaczyna się wpasowywać, to nadal większość osób postrzega go negatywnie. Nie mniej jednak dobrze sprawdza się jako punkt kontrolny w razie zabłądzenia.

Fot: Łukasz Kopaczyński
Fot: Łukasz Kopaczyński

Turyści

Turyści są dla Wrocławia niezwykle ważni i nie można ich nie lubić. Miło jest widzieć, że nasze miasto zachwyca tylu Polaków i obcokrajowców, którzy specjalnie przyjeżdżają, aby podziwiać zabytki i brać udział w różnych atrakcjach – zwłaszcza w lecie. Jednakże przemieszczanie się w sezonie wakacyjnym po rynku jest dość skomplikowane. Trzeba uważać na ludzi z aparatami, aby nie wejść w kadr albo przypadkiem nie wytrącić z ich rąk sprzęt. Czasami trzeba też odstać swoje w kolejkach albo kilka razy poprosić o możliwość przejścia. Ale jak by wyglądał Rynek bez nich? Smutno.

fot. www.freepik.com
fot. www.freepik.com

Stadion Wrocław

Skoro była mowa o Sky Tower, warto spojrzeć też na Stadion Wrocław. To jedna z tych budowli, która jest bardzo często komentowana przez mieszkańców, a to ze względu na jego wygląd. Stadion z góry wygląda jak… wielka rola papieru toaletowego. Nie mniej jednak okazuje się, że wygląd nie ma wpływu na sprzedaż biletów na mecze, czy weekendowe wydarzenia rodzinne.

fot. MBD - michalduda.com.pl
fot. MBD – michalduda.com.pl

Zaułek Solny

Każdy kto choć raz zobaczył to zrewitalizowane przejście od razu będzie wiedział o czym mowa. Co autor miał na myśli projektując bramę z napisem przypominającym wejście na cmentarz? Nie wiemy. Tym bardziej, że przechodząc przez Zaułek Solny dochodzimy do wrocławskiego Rynku, więc miejsce to powinno być wizytówką miasta… Na szczęście przechodząc kilkanaście metrów dalej docieramy do pięknego Placu Solnego i szybko zapominamy o bramie, która prowadziła do tego miejsca.

fot. wroclaw.pl
fot. wroclaw.pl

Brak śniegu w zimie

Na to akurat żaden mieszkaniec Wrocławia nie ma wielkiego wpływu, ale i tak spora część marzy o tym, aby w końcu w zimie spadł śnieg. Pamiętam, że ostatni raz widziałam go dłużej na chodnikach trzy lata temu, w styczniu 2015. Przez to jarmark świąteczny i samo miasto wygląda mniej bajkowo, a bardziej szaro. Może doczekamy podczas następnej zimy?

fot. Jarek Ciuruś
fot. Jarek Ciuruś

 Tramwaj na Jagodno

A raczej jego brak. Wspomnieć można również o innych lokalizacjach, w których tramwaj byłby wybawieniem dla tysięcy osób, które stoją w kilometrowych korkach w drodze do pracy lub domu. Niestety póki co pozostaje nam cierpliwie czekać. A zamiast się denerwować polecamy rower, jako niezawodny środek transportu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRusza XIII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
Następny artykułGdzie we Wrocławiu zjemy pysznego burgera?
Agnieszka Bielecka
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl