fot. The World Games 2017

Ponad 4 tysiące sportowców ze 100 krajów świata. Rywalizacja w 31 sportach na 24 arenach. The World Games będzie największą imprezą sportową w roku 2017 w Polsce. Igrzyska Sportów Nieolimpijskich rozgrywane są zawsze w rok po letnich igrzyskach olimpijskich i tak już od 1981 roku. W programie znajdują się między innymi żużel, futbol amerykański, karate, taniec sportowy, wspinaczka, squash i akrobacje szybowcowe.

Na ceremonię otwarcia zarezerwowano już ponad 40-tysięczny Stadion Wrocław, a na codzienną wieczorną zabawę pl. Wolności (World Games Plaza), miejsce w samym sercu miasta, tuż przy Narodowym Forum Muzyki.

Przygotowania około 300-osobowej polskiej reprezentacji koordynuje specjalny zespół, który stworzyli przedstawiciele Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nad promocją imprezy czuwa natomiast liczne grono ambasadorów, m.in. z Anną Lewandowską, Zbigniewem Bródką, Renatą Mauer-Różańską, uczestnikiem żużlowego cyklu Grand Prix Maciejem Janowskim czy lokalnymi matadorami, takimi jak Michał Turyński, zawodowy mistrz świata w kick-boksingu prestiżowej organizacji WAKO PRO.

Harmonogram rozgrywek The World Games 2017 dostępny jest tutaj

Najtańsze karty wstępu przygotowano na poranne sesje wybranych konkurencji wrotkarskich (od 5 zł – normalny, 2,50 zł – ulgowy), a zdecydowaną większość dyscyplin można będzie obejrzeć już od 10 zł. Chodzi o: łucznictwo, bule, pływanie podwodne i sportowe ratownictwo wodne, karate, kickboxing, wrotkarstwo, wspinaczkę, squash, a także przeciąganie liny.

Bilet ulgowy każdorazowo nabywa się za połowę ceny normalnego. Studenci (również zaoczni, bez ograniczeń wiekowych), a także emeryci od 60. roku życia wchodzą na podstawie biletu ulgowego, natomiast dzieci do 6. roku życia – za darmo! Bilety ulgowe przysługują również niepełnosprawnym, a w przypadku niepełnosprawnych na wózkach ich opiekunowie muszą wydać na bilet wstępu symboliczną złotówkę.

W ofercie znalazły się również bilety rodzinne przeznaczone dla rodzin z minimum trójką dzieci. W takim przypadku jedno dziecko wchodzi na trybuny za darmo. Wszystkie osoby wchodzące na teren wydarzenia na podstawie biletu rodzinnego zobowiązane są do jednoczesnego przejścia przez punkt kontroli biletów.

W sprzedaży znajdują się także bilety VIP, w cenie których zapewnione będą napoje bezalkoholowe i przekąski.

W przypadku większości dyscyplin rozgrywanych przez minimum dwa dni można się zaopatrywać w karnety. Zwracamy uwagę, że w przypadku niektórych dyscyplin, gdy rywalizacja trwa wiele godzin, organizatorzy przyszykowali również wejściówki na sesje (np. poranną i popołudniową). Taki wariant zastosowano dla kibiców piłki ręcznej plażowej, futbolu amerykańskiego (tu sesja oznacza, de facto, jeden mecz), bowlingu, pływania podwodnego i sportowego ratownictwa wodnego, unihokeja, ultimate frisbee, karate, kick-boxingu, wrotkarstwa, wspinaczki sportowej, a także przeciągania liny.

Osobna pula biletów trafiła do międzynarodowych federacji poszczególnych dyscyplin z programu The World Games 2017. Jest zatem szansa, że ta ich część, która nie zostanie wykorzystana, trafi z czasem do publicznej sprzedaży.

Organizator zastrzega, że godziny rozpoczęcia rywalizacji na poszczególnych obiektach mogą jeszcze, ulec zmianie.

The World Games 2017 (20-30 lipca, Wrocław). Miasta partnerskie: Trzebnica, Świdnica, Jelcz-Laskowice.

Dyscypliny (27): bieg na orientację, bule (pétanque), fistball, ju-jitsu, kajak polo, karate, korfball, bowling (kręgle), lacrosse, latające dyski, łucznictwo, muaythai (boks tajski) , narty wodne i wakeboard, piłka ręczna plażowa, pływanie w płetwach, przeciąganie liny, sportowe ratownictwo wodne, sporty bilardowe (karambol, snooker, pool 9-bilowy), sporty gimnastyczne (aerobik sportowy, skoki na trampolinie, ścieżka gimnastyczna), sporty lotnicze (spadochroniarstwo – pilotowanie czaszami, akrobacje szybowcowe, motoparalotnie), sporty wrotkarskie (jazda szybka – wyścigi na torze, jazda szybka – wyścigi uliczne, jazda figurowa), squash, sumo, taniec sportowy, trójbój siłowy, unihokej, wspinaczka sportowa.
Dyscypliny na zaproszenie (4): żużel, futbol amerykański, kickboxing, wioślarstwo halowe.

Regulamin imprezy masowej oraz innych wydarzeń w ramach 10 Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017

mat. prasowe The World Games 2017

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPączki wrocławskie – idealny przepis na tłusty czwartek
Następny artykułOstrzeżenie meteorologiczne – silny wiatr we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.