Ruszyła budowa Osi Zachodniej. Aleją Stabłowicką pojedziemy już w 2023 roku

0

Oś Zachodnia to kolejna wielka inwestycja Wrocławia. Głównym jej celem jest odciążenie osiedla Leśnica od nadmiernego ruchu drogowego i skierowanie ruchu tranzytowego z obecnej drogi krajowej nr 94 na trasę omijającą osiedle Leśnica.

W pierwszym tygodniu lipca między ul. Grabową a potokiem Ługowina wbito pierwszą łopatę na budowie Osi Zachodniej. Rozpoczeły się prace archeologiczne pod kątem odkrycia ewentualnej średniowiecznej osady, która podobno istniała w tej okolicy. Łącznie są trzy stanowiska archeologiczne.

Jeżeli nic nie zostanie znalezione, to w przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej oraz innych sieci podziemnych wraz z odwodnieniem terenu. Nowe torowisko zostanie przesunięte w stronę południową ul. Kosmonautów – wgłąb pola. To pierwszy z trzech etapów inwestycji.

W sumie wybudowanych zostanie 4,2 kilometra nowych dróg, 5675 m ścieżek rowerowych, 5875 m chodników, 1050 m ciągów pieszo-rowerowych. Na przebudowywanym odcinku ulicy Kosmonautów powstanie 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego.

Powstaną nowe przystanki tramwajowe i autobusowe.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRenoma przechodzi ogromną metamorfozę [WIZUALIZACJE]
Następny artykułGdzie na weekend z Wrocławia? Na najwyższą wieżę widokową w Polsce!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.