Gdzie na weekend z Wrocławia? Na najwyższą wieżę widokową w Polsce!

0

Najwyższa wieża widokowa w Polsce zaprasza na spacer w chmurach. Brama do nieba już otwarta!

W uzdrowiskowej miejscowości Świeradów-Zdrój zakończyła się wybudowana została najwyższa w Polsce wieży widokowej – Sky Walk.

Położenie wieży jest wyjątkowe i zostało wybrane nie przez przypadek. Umożliwia łatwy dostęp z terytorium aż trzech państw.

Sky Walk dzięki wysokości całkowitej wynoszącej 65 metrów jest najwyższą wieżą widokową w całej Polsce.

Oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki na romantyczne zabudowania uzdrowiska i panoramę Gór Izerskich, ale również wiele atrakcji gwarantujących zastrzyk adrenaliny, dzięki którym Sky Walk na zawsze pozostanie w pamięci każdego z odwiedzających.

Na szczyt Sky Walk poprowadzi 850-metrowa ścieżka. Przejście między piętrami uatrakcyjnia wiele punktów widokowych i atrakcji takich jak np. kokon pająka – zabawna plątanina sieci, która przypadnie do gustu szczególnie dzieciom” – dodaje Oskar Bronicki, manager operacyjny Sky Walk. Na szczycie, na zdobywców czeka między innymi siatka relaksacyjna w kształcie kropli, mapy z panoramą gór, czy też przeszklona platforma widokowa. Drogę powrotną urozmaica zjazd ze 105-metrowej zjeżdżalni. „Na końcu wycieczki czeka potężny zastrzyk adrenaliny, w ciągu kilku sekund nasi Goście dostaną się z chmur na ziemie” – dodał Bronicki.

Szczegóły techniczne:

– długość zjeżdżalni: 105 metrów

– długość trasy: 853 metry od bramki

– wysokość kładki od ziemi: 62 metrów

– wysokość wieży: 65 metrów

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój to jedno z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce, które gości setki tysięcy turystów rocznie. Sky Walk stanie się kolejnym urokliwym walorem turystycznym miasta i dopełni znane już atrakcje – w tym popularną 8-osobową kolejkę linową oraz słynne źródła wód leczniczych z tutejszego uzdrowiska.

Odległości w Polsce:

Wrocław – Świeradów-Zdrój 153 km, 2h 30 min

Jelenia Góra – Świeradów-Zdrój 35 km, 45 min

Warszawa – Świeradów-Zdrój 505 km, 5 h 30 min

Poznań – Świeradów-Zdrój 258 km, 3 h 40 min

Cennik:

Bilet cały49
Bilet ulgowy 3–11,99 lat39
Zjeżdżalnia 1 zjazd10
Zjeżdżalnia 6 zjazdów50
Grupa szkolna35
Grupa powyżej 25 osób45

 

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRuszyła budowa Osi Zachodniej. Aleją Stabłowicką pojedziemy już w 2023 roku
Następny artykułPomysł na niedzielę: Festiwal Winiarze i Przyjaciele w Winnicy Jaworek
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.