Ruszył Wrocławski Festiwal Podróżniczy – Równoleżnik Zero [PROGRAM]

0

W dniach 13 – 15 października 2022 Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu: Biblioteka Turystyczna (ul. Szewska 78), Mediateka (pl. Teatralny 5) oraz Centrum Innowacji (pl. Teatralny 5) zapraszają na X edycję Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. Ponieważ w tym roku świętujemy jubileusz poznamy relacje z podróży po całym świecie.

Gościem specjalnym będzie Przemek Kossakowski – dziennikarz, podróżnik oraz twórca cyklu programów m.in. „Down The Road”. Na początku spotkania nasz gość zaproponuje publiczności kilka tematów do wyboru, a publiczność demokratycznie zagłosuje i do końca będzie miała realny wpływ na przebieg spotkania.

Autorzy bloga „Dobrze pojechane” zabiorą nas do Australii i Malezji , Przemek Wiktorczyk (Antek w podróż) do Libanu i na rajskie Seszele, Karolina Paduszyńska (Zastrzyk inspiracji) do Finlandii, a Adam Lipsa do Japonii. Powłóczymy się bocznymi drogami po Salwadorze z Marzeną Józefczyk i Tomaszem Zawistowskim, a z Olą Synowiec i Arkadiuszem Winiatorskim po obu Amerykach.

Zajrzymy do Hongkongu z Piotrem Bernardynem, do Hawany z Adamem Kwaśnym i do podwiedeńskich miasteczek z Danutą Ehtreiber. O samotnej wędrówce po Karpatach opowie Ewa Chwałko, o podróży z północy na południe Wietnamu Katarzyna Czuba, a o obliczach Patagonii Krzysztof Kasprzyk. Na trekking z wapniakiem zaprasza Krzysztof Pająk, Karol Korczyński do Ameryki Południowej. Agnieszka i Piotr Gołofit na przekór stereotypom przekonają nas o tym, że w Kolumbii jest bezpiecznie. Kamila i Bartosz Perliceusz zachęcą, aby podróżować z dziećmi. Marcin Gabruk wyjaśni co kryje się pod tajemniczym określeniem Mentawai.

Nie zabraknie, ku naszej wielkiej radości osób, które już występowały na poprzednich Równoleżnikach. Michał Brezdeń, tym razem podzieli się z nami relacją z podróży po Iranie, Cezary Wasyluk z wyprawy motocyklowej z Polski do Mongolii, a Anna i Bogusław Hajduk powspominają 25 lat wędrówek po fascynującej Azji. Wystąpi też zwycięzca Równoleżnika 2019 za najlepsza prezentację – Piotr Wnuk, który pokaże nam Laos. Polecamy też spotkanie z jednym z najlepszych polskich reportażystów – Dariuszem Rosiakiem.

Po każdej prezentacji możecie się spotkać z jej autorem w klubie festiwalowym, umiejscowionym w Barbarze (Świdnicka 8b).

Tam również wiele atrakcji: Book Swap czyli wymiana przewodników i książek podróżniczych, kiermasz niechcianych pamiątek z podróży, stoisko Planety Młodych, specjalizującej się w ubezpieczeniach podróży, festiwal odpowiedzialnego podróżowania oraz Turystyczna Szkoła Weekendowa Na Azymut, która promuje ideę podróżowania i zdobywania związanych z tym umiejętności wśród dzieci i młodzieży.

Nie zapomnimy o naszej najmłodszej publiczności. Dla nich Aneta Siwka przygotowała warsztaty: o podróżach po Europie śladami smoka oraz świecie kawy.

Podebatujemy też o sytuacji hydrologicznej na świecie i lokalnie o Odrze. Maciej Modzel pokaże też jak nauka wpływa na podróże.

Siedem stron świata – to mobilna gra miejska, którą proponujemy podczas tegorocznej edycji.

Piątek 14 października 2022

Filia nr 58, Mediateka

Filia nr 57, Biblioteka Turystyczna

Filia nr 13, Centrum Innowacji Przejście

Klub festiwalowy, Barbara ulica Świdnicka 8b


Sobota 15 października 2022

Filia nr 58, Mediateka

Filia nr 57, Biblioteka Turystyczna

Filia nr 13, Centrum Innowacji Przejście

Klub festiwalowy, Barbara ulica Świdnicka 8b

  • 11.00-18.00 Spotkania po prelekcjach
  • Turystyczna Szkoła Weekendowa Na Azymut
  • Planeta Młodych – ubezpieczenia podróży
  • Festiwal odpowiedzialnego podróżowania
  • Book Swap – wymiana przewodników i książek podróżniczych
  • Wystawa „Wino i tradycje winiarskie na Węgrzech”
Więcej informacji na festiwalowej stronie: https://tiny.pl/9b1bg
Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, a partnerem miasto Wrocław.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie na jesienną randkę we Wrocławiu? 5 pomysłów
Następny artykułTargi Dobry Design pod hasłem Wrocławska Jesień – już w niedzielę!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.