Organizacje młodzieżowe z Dolnego Śląska mają teraz szansę na wzięcie udziału w nowym projekcie ,,Organizacje w sieci”. Mogą to być zarówno grupy formalne – stowarzyszenia i fundacje, jak i nieformalne – np. kluby sportowe, czy artystyczne.

Podstawowym kryterium jest wiek uczestników i uczestniczek – 15-29 lat oraz chęć do wzmocnienia swojej organizacji i nabycia nowych umiejętności.

Do projektu zgłosiła się już jedna grupa – to młodzi ludzie z Młodej Sceny, którzy prowadzą już artystyczne działania we Wrocławiu. Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem (realizator projektu) szuka jeszcze 9 organizacji chętnych do udziału.  

Bezpłatne szkolenia i do 5,5 tys. złotych dla każdej organizacji 

Udział w projekcie „Organizacje w sieci” przynosi szereg korzyści dla młodzieży. Po przeprowadzeniu audytu, każda z organizacji otrzymuje spersonalizowaną ścieżkę szkoleniową. Specjaliści z różnych dziedzin, takich jak marketing, fundraising czy zarządzanie zespołem, poprowadzą 48 godzin darmowych szkoleń, dostosowanych do potrzeb każdej organizacji. 

Uczestnicy i uczestniczki projektu otrzymują również budżet w wysokości od 4 do 5,5 tys. złotych, do wykorzystania na wzmocnienie swojego wizerunku. Środki te mogą być przeznaczone na działania promocyjne, budowę strony internetowej czy kampanie reklamowe online, które mogą pomóc w zwiększeniu widoczności i rozpoznawalności organizacji. 

Projekt oferuje także wsparcie w postaci profesjonalnej sesji zdjęciowej, kreacji logo czy kampanii reklamowych online. Działania te są dostosowane do indywidualnych potrzeb i celów każdej z organizacji, co pozwala na skuteczne budowanie wizerunku i komunikację z otoczeniem. 

Jak dołączyć do projektu? 

Organizacje zgłaszają swoją chęć udziału poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.organizacjewsieci.turazem.pl Przeprowadzane jest następnie spotkanie online z doradcą w celu zrozumienia potrzeb i obszarów wymagających wsparcia. Na podstawie diagnozy organizacji, dostosowany jest plan 8-dniowych szkoleń, trwających po 6 godzin każdego dnia. Rekrutacja odbywa się w sposób ciągły. Projekt trwa do końca 2025 roku. 

Organizacje mają również możliwość skorzystania z 15 godzin bezpłatnego doradztwa. W ramach przyznanych środków, organizacje mogą podjąć działania mające na celu wzmocnienie ich obecności w przestrzeni publicznej.  

Projekt „Organizacje w sieci” to nie tylko szansa na wzmocnienie struktur organizacyjnych, ale także platforma do rozwoju młodzieżowych liderów oraz budowania społeczności lokalnej. Dzięki bezpłatnym szkoleniom, indywidualnemu doradztwu oraz wsparciu finansowemu, młodzi liderzy i liderki mogą efektywniej działać na rzecz swojej lokalnej społeczności.  

Projekt realizowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Priorytet 3. Wzmocnienie kompetencji organizacji młodzieżowych. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarcie plaż miejskich we Wrocławiu! 5 popularnych beach barów startuje już w tym tygodniu
Następny artykułWrocław: Rozdadzą 4 tysiące paczek z nasionami roślin! Odbierz jedną już w czwartek
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.