Ruszają konsultacje w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR)

0

GPR, czyli Gminny Program Rewitalizacji, to strategiczny dokument, który pozwala planować i prowadzić proces rewitalizacji. Opisuje, jakie działania należy podjąć, by w perspektywie kilkunastu lat rozwiązać zdiagnozowane problemy lub przynajmniej zmniejszyć ich natężenie.

To już drugie w tym roku konsultacje społeczne poświęcone rewitalizacji. Wiosną 2021 konsultowany był projekt uchwały, w której określono obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji we Wrocławiu. Zgodnie z przyjętym wówczas dokumentem, GPR obejmie osiem osiedli: Brochów, Kleczków, Księże, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Oławskie oraz Przedmieście Świdnickie.

Teraz nadeszła pora, aby poznać opinie mieszkańców na temat tego, jakie działania, ich zdaniem, mogą być w takiej strategii uwzględnione.

Konsultacje GPR – co, gdzie, kiedy i jak

W ramach konsultacji 27 października (środa) odbędzie się spotkanie otwierające. Zaplanowano także trzy narady konsultacyjne:

  • 3 listopada (środa), na temat zieleni i środowiska,
  • 9 listopada (wtorek) na temat infrastruktury,
  • 18 listopada (czwartek) na temat działań społecznych.

Wszystkie spotkania i narady, w związku z pandemią, poprzedzone są zapisami. W razie wprowadzenia ograniczeń odbędą się one on-line.

Jak zgłosić propozycję przedsięwzięcia rewitalizacyjnego?

Propozycję przedsięwzięcia rewitalizacyjnego może zgłosić każdy, kto ma pomysł na to, w jaki sposób przeciwdziałać zdiagnozowanym problemom na wymienionych wyżej osiedlachMapę obszaru, którego dotyczy Gminny Program Rewitalizacji, możecie pobrać w dużej rozdzielczości stąd.

Podczas tych konsultacji społecznych szczególnie istotne będzie zebranie pomysłów, które zdaniem mieszkańców/mieszkanek warto realizować.

Organizatorzy proszą przede wszystkim o:

  • zgłoszenie pomysłów do narad konsultacyjnych przy zapisie na naradę,
  • wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny na stronie konsultacji od 27 października. Za jego pomocą będzie można zgłosić przedsięwzięcie rewitalizacyjne, które chciałby realizować podmiot zgłaszający (np. wspólnoty mieszkaniowe w celu przeprowadzenia remontów kamienic lub organizacje pozarządowe np. na działania społeczne) przy wykorzystaniu dofinansowania ze środków zewnętrznych, tj. innych niż gminne, np. z Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełnienia i składania formularza, będą dostępne na stronie konsultacji.

Konsultacje trwają do 21 listopada 2021 r. (niedziela). Więcej informacji znajdziecie na stronie konsultacji Jakie działania w Gminnym Programie Rewitalizacji?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZOO Wrocław szuka imienia dla małego leniwca!
Następny artykuł25 lat minęło… Historyczny Wrocław okiem mieszkańców. CH Korona tworzy unikalną wystawę!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.