Rusza wiosenna edycja wrocławskiego Festiwalu Rękodzieła – Ręki Dzieła Fest!

0
fot. fb/LiseLove

Wiosenna, wielkanocna edycja Ręki Dzieła Fest ponownie pojawia się w Przejściu Żelaźniczym.  Podczas kwietniowych weekendów lokalni artyści rękodzieła zaprezentują swoje wyroby, czyli: biżuterię, dekoracje, ceramikę, ubrania, zabawki, grafiki, dodatki do domu, torby, plecaki oraz wiele innych pięknych dzieł.

Dodatkowo, 8 kwietnia o godz. 19 w Sztuce na Miejscu (ul. Łaciarska 4) odbędzie się pokaz oryginałów prac Uli Jagielnickiej. Ula to artystka tworząca kolaże, obrazki używając do tego akrylu, papieru, wody i mąki, markerów, wycinków gazet.

Ręki Dzieła Fest  to impreza promująca twórczość lokalnych artystów rękodzieła. Mieszkają we Wrocławiu oraz okolicach, wykonując przeróżne rzemiosła: meble, biżuterię, ubrania, zabawki, ceramikę, malarstwo, grafikę, torby, dekoracje domu oraz wiele innych wspaniałości.

fot. fb/Liselove

Wydarzenie powstało, aby umożliwić kontakt pomiędzy artystami a odbiorcami, ale również pomiędzy samymi artystami. To okazja, aby zdobyć lub zamówić wyjątkowy prezent dla kogoś bliskiego czy dla siebie. Ideą jest przede wszystkim prezentacja artystów, zbliżenie mieszkańców Wrocławia do lokalnej sztuki oraz zainspirowanie do pięknych pasji.

Od 2013 roku Ręki Dzieła Fest odbywa się w lokalizacjach przy Rynku Wrocławskim. Naszych artystów prezentowaliśmy w kinie Nowe Horyzonty, w Przejściu Żelaźniczym, na Placu Solnym, skwerze Szewska i Wita Stwosza. Obecnie rękodzielnicy powracają na Przejście Żelaźnicze, gdzie wzdłuż całej uliczki, można podczas spaceru Rynkiem, odwiedzić i zapoznać się z ich dziełami.

Od pierwszej edycji wydarzeniu patronuje Miasto Wrocław.

RĘKI DZIEŁA FEST – wiosna 2022
Przejście Żelaźnicze

2-3 i 9-10 kwietnia
Godz. 12-19

www.rekidziela.blogspot.com

www.facebook.com/rekidziela

IG: rekidzielafest

www.paliwoartystyczne.org

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚwiat zamknięty w szkle
Następny artykułBeach Bary we Wrocławiu: Kiedy otwierają się plaże nad Odrą?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.