People eat healthy meals at festive table served for party. Friends celebrate with organic food on wooden table top view. Woman pass grilled corn dish to man

W dniach 20 – 31 października odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu Restaurant Week. Szefowie kuchni ponad 400 najlepszych Restauracji w kraju zaproszą do stołu mieszkańców 30 polskich miast. Zgodnie z ideą Festiwalu będzie to prawdziwa „Okazja do świętowania”. Wcześniejsze rezerwacje w festiwalowej cenie 49 zł będą dostępne na www.RestaurantWeek.pl już od 26 września.

Festiwal najlepszych Restauracji powraca w jubileuszowym wydaniu. Po raz pierwszy uczestniczące w nim starannie wyselekcjonowane Restauracje spodziewają się ponad 100 tysięcy Gości. Najbliższa edycja Restaurant Week dedykowana jest kulturze świętowania – celebrowania każdej, ważnej okazji przy restauracyjnym stole z bliskimi, znajomymi, czy współpracownikami.

Kultura wspólnych wyjść do restauracji rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie – w ciągu ostatnich 10 lat liczba kelnerskich restauracji w Polsce wzrosła dwukrotnie, a rynek gastronomii niemalże się podwoił. Szybko spada także odsetek Polaków, którzy w ogóle nie jadają na mieście – z niedawnej połowy obywateli naszego kraju, dzisiaj wynosi już tylko 36% (GUS).

Plate with meal in waiter's hands

Okazji do świętowania jest nieskończenie wiele – od małych i dużych prywatnych sukcesów, przez rożne okazje obyczajowe, aż po poważne zawodowe osiągnięcia. Jednocześnie, liczne publikowane badania pokazują, że jednym z najważniejszych czynników szczęścia i zdrowia jest właśnie radosny czas spędzony z bliski przy stole. Jak podkreślają organizatorzy: Mamy naprawdę wiele okazji do celebrowania, ale wciąż za mało świętujemy. Od wielkich sukcesów, przez miłość i przyjaźń, aż po najdrobniejsze codzienne sprawy, które nam się udają. Nic tak nie cieszy i nie integruje jak wspólnie spędzony czas przy stole, w magicznym restauracyjnym otoczeniu. Świętujmy razem!

happy family funny kids are preparing the dough, bake cookies in the kitchen

Festiwal Restaurant Week jest cyklicznym ogólnopolskim wydarzeniem prezentującym najlepsze polskie Restauracje. W ciągu zaledwie dwóch i pół roku z weekendowego wydarzenia w stolicy stał się największym kulinarnym wydarzeniem w kraju, w którym udział wzięło już ponad ćwierć miliona Gości w ponad 30 miastach. Najlepsi w kraju Szefowie Kuchni przygotowują każdorazowo trzydaniowe popisowe menu festiwalowe (przystawka, danie główne, deser) w wyjątkowej cenie 49zł. W jubileuszowej edycji na Gości będzie czekać również niespodzianka pod postacią aperitifu.

Couple for romantic Dinner or lunch in a gourmet restaurant

************************************************************************
Rezerwacje na jesienną edycję festiwalu będą dostępne na stronie www.RestaurantWeek.pl, w festiwalowej cenie 49 zł.
Świętujmy razem! Do zobaczenia przy stole!

Daty Festiwalu: 20 – 31 października
Rezerwacje: www.RestaurantWeek.pl

Otwarcie wcześniejszych Rezerwacji: 26 września
Otwarcie Rezerwacji: 27 września
Lokalizacje: Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Kielce, Łódź, Poznań, Bydgoszcz, Białystok, Lublin, Słupsk, Ustka, Szczecin, Trójmiasto oraz Silesia
Sponsor wydarzenia: Martini
Woda festiwalowa: Kropla Delice

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDzień bez samochodu – bezpłatna komunikacja miejska
Następny artykułHarry Potter i Komnata Tajemnic in Concert – wygraj bilety! [KONKURS]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.