Rusza głosowanie na projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego! 30 mln złotych dla osiedli

0

W piątek, 23 września, po raz 10 rozpocznie się głosowanie we Wrocławskim Budżecie Obywatelski. Mieszkańcy będą mieli czas do 10 października, by wybrać projekty, na realizacji których zależy im najbardziej. Tym razem osoby mieszkające we Wrocławiu rozdysponują aż 30 mln zł!

Przez ostatnie 9 edycji wrocławianie i wrocławianki wybrali już 432 projekty do realizacji, których koszt realizacji to blisko 200 mln zł. Ponad 3 tysiące osób stało się liderami WBO. Pierwszy wrocławski budżet obywatelski wynosił 3 mln zł, dziś jest to kosz jednego projektu ponadosiedlowego.

– W 2022 r. do wydania, w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, jest 30 mln zł. To 5 mln zł więcej niż w roku poprzednim – Sebastian Wolszczak, zastępca dyrektora Wydziału Partycypacji Społecznej. – W tym roku wybierać będziemy spośród 167 projektów. Informacje na temat projektów można znaleźć na wroclaw.pl. Głosować może każdy mieszkaniec, co istotne nie ma tu znaczenia meldunek ani wiek. Zapraszamy do głosowania również dzieci oraz naszych mieszkańców z Ukrainy. Każdy będzie mógł oddać 2 głosy: na projekt osiedlowy oraz ponadosiedlowy – dodaje.

W tym roku do WBO zgłoszono 362 projekty. W głosowaniu bierze udział 167 projektów w tym 94 projekty osiedlowe i 73 ponadosiedlowe.

Jak co roku najwięcej zgłoszono projektów w kategorii zieleń/rekreacja – 66. Popularne są również pieszo-rowerowe (20), sportowe (16) i place zabaw (11).

Jak i gdzie głosować?

Najwygodniejszą formą głosowania będzie wypełnienie formularza online, który zawarty na stronie wroclaw.pl. Wystarczy zaznaczyć wybrane projekty i wypełnić dane w karcie głosowania. Podanie numeru telefonu umożliwi weryfikację oddanego głosu za pomocą SMSa.

Pełna lista projektów: tutaj

Głos będzie można oddać również na papierowych formularzach w 5 punktach stacjonarnych w godzinach ich funkcjonowania. Karty do głosowania i urny będą dostępne w Centrach Obsługi Mieszkańca: przy ul. Bogusławskiego, Zapolskiej, pl. Nowy Targ oraz al. Kromera. W tym roku zagłosujemy także w nowym COMie w Magnolii Park. Karty będą wydawane pojedynczo, a przy wrzucaniu głosu do urny nastąpi weryfikacja tożsamości osoby głosującej.

Zachęcam  wszystkich wrocławian i wrocławianki do głosowania w 10 edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, do brania miasta w swoje ręce i decydowania o Wrocławiu. Mimo tego, że sytuacja budżetowa jest trudna, pandemia, wojna u naszego wschodniego sąsiada, rekordowa inflacja, sprawiły że mierzymy się z niespotykanymi do tej pory problemami, budżet partycypacyjny Wrocławian rośnie – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Kwota 101 mln zł na lata 2022-2023 jest rekordowa. To 60 mln zł na Wrocławski Budżet Obywatelski, 40 mln zł Fundusz Osiedlowy oraz ponad 1 mln zł na Mikrogranty – wylicza.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKinomural na Przedmieściu Odrzańskim już w sobotę. Informacje praktyczne
Następny artykułW niedzielę we Wrocławiu odbędzie się parada psów wrocławskich i psi piknik
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.