Runmageddon Wrocław 2018 już 7 i 8 kwietnia!

0
fot. mat. prasowe

Już w weekend 7 i 8 kwietnia do Wrocławia przyjadą weterani i debiutanci z całej Polski, którzy wystartują w biegu z przeszkodami. Dzieci i młodzież, które również będą chciały wziąć udział w tym teście siły i charakteru, będą mogły wziąć udział w Runmageddon Kids i Junior. W tym roku w biegu wezmą udział podopieczni Dolnośląskiego Stowarzyszenia  na Rzecz Osób z Zespołem Downa „Razem” i to specjalnie dla nich Organizator zaplanował serię biegu KIDS.

Nie ma innego takiego wydarzenia jak Runmageddon, gdzie każdy bez względu na wiek i kondycję będzie mógł pokonać postawione na drodze przeszkody, bez względu na swoje słabości.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

– Chcemy zapewnić dobrą zabawę dzieciom, dlatego gwarantujemy im asystę naszych Wolontariuszy.  Bardzo cieszymy się, że zdecydowały się na start w Runmageddonie, który z pewnością będzie dla nich niecodzienną przygodą – mówi Piotr Bałchanowski, Dyrektor Biegu.

– Nasze Stowarzyszenie postanowiło zachęcić do udziału w Runmageddonie dzieci niepełnosprawne intelektualnie, ponieważ uważamy, że sport integruje osoby pełno i niepełnosprawne. Dzieci uczestniczące w tym wydarzeniu będą mogły poczuć się sprawniejsze, a także uzyskać akceptację otoczenia. Będzie to dla nich świetna zabawa oraz sprawdzian swoich możliwości. Będą mogły działając wspólnie, w jednej drużynie osiągnąć cel – mówi wiceprezes Stowarzyszenia „Razem” Maja Tomanik.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Runmageddon oprócz próby siły i charakteru, to także świetna okazja do tego, aby pomóc innym. Najważniejsza jest współpraca i wzajemna pomoc w pokonywaniu przeszkód. Oprócz tego uczestnicy będą mogli zrobić coś dla chorych osób. Podczas trwania wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy dla fundacji motywującej dzieci do walki w rakiem – Cancer Fighters. Fundacja zajmuje się także refundowaniem leczenia. Wielki lew – maskotka fundacji – będzie zachęcała uczestników do wsparcia.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Wolontariusze DKMS w wyznaczonym punkcie w strefie kibica, będą prowadzić rejestrację potencjalnych dawców komórek macierzystych. Każdy zainteresowany otrzyma pomoc w rejestracji, a także wiele przydatnych informacji.

Czym jest Runmageddon?

To największy w Polsce ekstremalny bieg z przeszkodami. Odbywa się cyklicznie, w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W poprzednim  roku, w 17 wydarzeniach, udział wzięło ponad 60 osób, a od początku istnienia imprezy pobiegło ponad 110 tysięcy uczestników.

Kiedy? 7-8 kwietnia 2018
Gdzie? Tor Wyścigów Konnych Partynice

Więcej informacji na stronie organizatora 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDo Ogrodu Japońskiego wejdziemy tylko w kimono – od czerwca nowy regulamin!
Następny artykułWe Wrocławiu powstaje nowa inwestycja – Apartamenty Skowronie
Odkryj Wrocław na nowo