Weekend zbliża się wielkimi krokami, więc warto pomyśleć jak spędzić wolny czas. Wrocław oferuje wiele wydarzeń, lecz trudno trafić, na takie, które są naprawdę oryginalne. Eventy, organizowane 19-21 kwietnia we Wrocławiu skrywają jednak wiele kreatywnych i zaskakujących atrakcji.

We współpracy z aplikacją Evencik, która zbiera wydarzenia z całego miasta, przygotowaliśmy zestawienie 6 wyjątkowych wydarzeń na weekend. Po 2 na każdy dzień – piątek, sobotę i niedzielę. Wyrwijcie się z domu i zapomnijcie o rutynowych aktywnościach.

Poezja w ciekawszej formie

Naucz się slamować! W piątek zapraszamy na warsztaty slamu, a więc specyficznej formy wyrażania poezji. Omówione zostaną cechy gatunkowe tej formy, czyli brak zasad literackich i wolność sceniczna, a Ty wrócisz do domu z własnymi dziełami, które stworzysz na miejscu z pomocą prowadzących.

Zaraz po warsztatach odbędzie się właściwy slam, w trakcie którego poeci postarają się trafić do Twojej wrażliwości. Kto wie, może taki wieczór zainspiruje Cię do tworzenia i ujęcia w słowa własnych emocji?

Lokalizacja: Serwis – Galeria Pracownia
Czas: Piątek 19.04.2024 | 19:00 Warsztaty slamu | 20:30 Slam

W Evenciku znajdziesz więcej wydarzeń poświęconych poezji.

Coś dla miłośników sztuki (i zbieraczy)

Czy wciąż masz w domu rzeczy, z którymi dawno powinieneś się rozstać, ale trzymasz je na dnie, którejś szuflady? Pewnie tak, jak każdy z nas. O tym właśnie jest wystawa „Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy”.

Już w piątek odbędzie się wernisaż, podczas którego możesz zmierzyć się z bogactwem różnorodnych historii i emocji opowiedzianych za pomocą aparatu. Fotografie z różnych perspektyw ukazują przedmioty o znaczeniu symbolicznym, które towarzyszą nam przez lata pozostając nośnikami naszych wspomnień i uczuć.

Lokalizacja: Galeria Sztuki Współczesnej MD_S
Czas: Piątek 19.04.2024 | 18:00

Apka Evencik dodała ostatnio nową kategorię, w całości poświęconą wystawom. Wejdź i zobacz!

Napij się drinka inspirowanego Tolkienem

Przenieś się w magiczny świat Śródziemia doskonale znany fanom Władcy Pierścieni. Sztuka na Miejscu organizuje w sobotę wyjątkowe warsztaty koktajlowe inspirowane twórczością J.R.R. Tolkiena.

Czeka Cię eksploracja tego fantastycznego świata zarówno poprzez opowieści i ciekawostki opowiadane przez prowadzących, ale przede wszystkim pyszne koktajle, które równie dobrze mogłyby stworzyć elf czy hobbit.

Warsztaty potrwają 2 godziny i są przeznaczone dla początkujących, więc nie przejmuj się brakiem doświadczenia. Każdy uczestnik przygotuje pod okiem doświadczonych barmanów 5 koktajli, skosztuje specjalnie dobranych do każdej mikstury przekąsek i dostanie receptury na eliksiry, które można ważyć w domu.

Lokalizacja: Sztuka na Miejscu
Czas: Sobota 20.04.2024 | 20:00

Sprawdź szczegóły wydarzenia w i kup bilety w aplikacji Evencik.

Targi Jedyne w Swoim Rodzaju…

Czyli miejsce, gdzie możecie kupić wyjątkowe przedmioty stworzone przez kreatywnych twórców, artystów, rękodzielników czy malarzy. Jeśli rozglądasz się za prezentem dla bliskich lub chciałbyś wzbogacić swoje mieszkanie o przedmiot z duszą, nie mogłeś lepiej trafić.

Targi trwać będą sobotę i niedzielę w godzinach 11:00-19:00. Kupić będziecie produkty w kategoriach takich jak: ceramika, kosmetyki naturalne, zapachy, sztuka, rzeczy do domu, biżuteria, moda, rośliny, produkty zero waste, alkohole rzemieślnicze, smaczki i wiele więcej.

Lokalizacja: Czasoprzestrzeń
Czas: Sobota-Niedziela 20-21.04.2024 | 11:00-19:00

Jeśli lubisz kupować oryginalne produkty spoza głównego nurtu, sprawdź kategorię „Targi” w Evenciku.

Dżem na dziesięciolecie

Stary Klasztor, a więc miejsce, które zna każdy Wrocławianin kochający muzykę, obchodzi swoje 10 urodziny. Z tej okazji do Wrocławia przyjedzie legendarny zespół Dżem, by zagrać na jubileuszu.

Dodatkowo, będzie to pierwszy pełny koncert zespołu, w którym w roli nowego wokalisty zaprezentuje się Sebastian Riedel. Prawdziwa gratka dla fanów!

Lokalizacja: Stary Klasztor
Czas: Niedziela 21.04.2024 | 19:00

Pospiesz się z kupnem biletów, bo szybko się rozchodzą. Na ten i inne koncerty w Starym Klasztorze, możesz kupić je poprzez aplikację Evencik.

Włochy we Wrocławiu

Myślisz, że najlepsze co wydali potomkowie Rzymian to pizza i makarony? W takim razie koniecznie musisz zapoznać się z włoskim kinem, bo to również stoi na najwyższym poziomie.

Kino Nowe Horyzonty, wraz z Instytutem Kultury Włoskiej w Warszawie zapraszają na kolejną edycję Cinema Italia Oggi – przeglądu kina włoskiego. Samo wydarzenie trwać będzie od 19 do 25 kwietnia, a w niedzielę obejrzysz o 19:15 docenione przez krytyków „Jutro będzie nasze”.

Lokalizacja: Kino Nowe Horyzonty
Czas: Piątek-Czwartek 19-25.04.2024 | Różne godziny seansów

Cały repertuar przeglądu kina włoskiego znajdziesz w kategorii „Kino” w Evenciku.

I wiele więcej…

To jedynie wybrane propozycje wydarzeń we Wrocławiu. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych, znajdziecie je w aplikacji Evencik, która zbiera całą ofertę kulturalno-rozrywkową Wrocławia w jednym miejscu. Pobierz TUTAJ

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław Fahion Outlet: 16 kwietnia ruszył konkurs dla panów – do wygrania garnitury od Pierre Cardin i bony do Pako Lorente
Następny artykułKolejna edycja największego targu roślin doniczkowych! Festiwal Roślin w Świdnicy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.