Ile kosztuje paczka do Niemiec? Pięćdziesiąt, sto, a może trzysta złotych? Stawka jest zależna od wielu parametrów, w tym gabarytów, usług dodatkowych czy dostawcy przesyłki. Przeczytaj artykuł i poznaj kilka strategii, które pomogą znacząco zaoszczędzić na międzynarodowej przesyłce.

Ponownie wykorzystaj materiały do pakowania

Zanim zainwestujesz w nowe opakowania, sprawdź, czy nie możesz ponownie wykorzystać materiałów z poprzednich przesyłek. Pudełka, folie bąbelkowe, folie typu stretch i inne tworzywa, które otrzymałeś wcześniej, mogą nadal być w dobrym stanie. Ponowne ich użycie nie tylko pomoże w ochronie środowiska, ale także zminimalizuje koszty związane z wysyłką paczki do Niemiec.

Zmniejsz wagę paczki i rozmiar opakowania

Większość firm kurierskich nalicza opłaty na podstawie wagi i rozmiaru paczki. Aby zminimalizować koszty, staraj się zredukować ciężar przesyłki i dostosuj jej rozmiar do produktu, który zamierzasz nadać. Wybieraj lekkie materiały i starannie pakuj przedmioty. W ten sposób zoptymalizujesz wolne przestrzenie znajdujące się w paczce. Im mniejsza waga i rozmiar, tym niższe opłaty za przesyłkę do Niemiec.

Wybierz ekonomiczną opcję wysyłki

To naturalne, że chcemy, żeby nasza przesyłka dotarła do miejsca docelowego najszybciej, jak to tylko możliwe. Czy jednak zawsze taki pośpiech jest niezbędny? Niekoniecznie. Zamiast więc wybierać najdroższą opcję ekspresową, zastanów się nad skorzystaniem z ekonomicznej przesyłki. Choć może to wydłużyć czas dostawy do Niemiec, znacząco obniży koszty. Dobrym pomysłem jest także nadanie z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Skonsoliduj paczki

Jeśli planujesz wysłać wiele paczek, rozważ skonsolidowanie ich w jedną większą. Ten pomysł jest szczególnie chętnie wykorzystywany w praktyce w okresie świątecznym. Duża rodzina za granicą często oznacza chęć dostarczenia kilku prezentów.

Zamiast nadawać kilka osobnych przesyłek, których koszt będzie wyższy, warto umieścić je w jednej paczce o większej wadze. Takie działanie prowadzić wprost do oszczędności. Warto pamiętać, że skonsolidowanie paczek to nie tylko sposób na optymalizację wydatków, ale również przejaw świadomego i ekologiczne podejście do marnotrawstwa materiałów.

Znajdź firmę kurierską z niższą ceną paczki do Niemiec

Przed nadaniem przesyłki w wybranej firmie kurierskiej, porównaj proponowane warunki z konkurencją. W Polsce działa wiele spółek, które zachęcają do swoich usług lepszymi cenami. Znalezienie tej z najkorzystniejszymi stawkami może znacząco obniżyć koszty wysyłki. Jak dokonać porównania? Nie ma konieczności osobistego lub telefonicznego kontaktu z wieloma punktami. Chcąc nadać paczkę do Niemiec wystarczy odwiedzić serwis Ship Center.

Po wprowadzeniu parametrów wyświetlą się łączne koszty realizacji usługi przez największe firmy kurierskie. Bez pułapek czy ukrytych opłat. To idealny pomysł, aby nasza paczka do Niemiec była tańsza.

Nie wydawaj pieniędzy na ubezpieczenie przesyłki

Wśród usług dodatkowych firm kurierskich funkcjonuje ubezpieczenie przesyłki. Podstawowa kwota zabezpieczenia finansowego każdej paczki to zazwyczaj 1000 złotych. Jest ono wliczone w cenę podstawową usługi. Jeśli chcemy, aby nasz transport uzyskał dodatkową ochronę, musimy za to zapłacić.

Zanim zdecydujesz się jednak na ubezpieczenie, sprawdź, czy wartość przesyłki jest na tyle wysoka, by uzasadnić dodatkowe opłaty. W niektórych przypadkach, szczególnie przy mniejszych paczkach, ryzyko utraty lub uszkodzenia może być minimalne, a zrezygnowanie z ubezpieczenia pozwoli skutecznie zaoszczędzić pieniądze.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak wybrać smartfon przez internet?
Następny artykułW kierunku Wrocławia: Top 5 tras Kolei Dolnośląskich w regionie 
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.