Rozbiórka kładki nad ul. Grabiszyńską – kiedy?

0
fot. ZDiUM Wrocław
a

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta poinformował mieszkańców w odpowiedzi na pogłoski o rozpoczęciu rozbiórki kładki nad al. Grabiszyńską jeszcze w tym tygodniu, że prace te planują rozpocząć dopiero w kolejnym tygodniu, między 5 a 11 listopada.

Na początku firma będzie prowadzić roboty przygotowawcze, m.in. do przewieszenia trakcji tramwajowej. Wszystkie prace związane z demontażem konstrukcji kładki, będą prowadzone w nocy, by zminimalizować utrudnienia na ul. Grabiszyńskiej.

Przypominamy, że po rozebraniu konstrukcji nie powstanie w jej miejscu nowa, lecz piesi skierowani zostaną na naziemne przejście dla pieszych, które zostanie wyznaczone przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych. Roboty zostały podzielone na 4 etapy – część z nich odbywać się będzie w czasie dnia, a część w nocy. Szczególnie uciążliwe będą prace w fazach nocnych: w tym czasie ul. Grabiszyńska będzie zamknięta, aby możliwe był rozbiórki oraz bezpieczny transport elementów kładki. Objazd dla tych faz wyznaczony będzie ulicami: Kolejową i Prostą.

Rozbiórka nie spowoduje wyłączenia komunikacji tramwajowej – prace związane z demontażem elementów kładki nad siecią trakcyjną prowadzone będą w przerwie kursowania tramwajów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław Koncerty październik/listopad 2018
Następny artykułWeekend w okolicy Wrocławia – dlaczego warto odwiedzić Świdnicę?
Odkryj Wrocław na nowo