Równoleżnik Zero – Wrocławski Festiwal Podróżniczy

0

Już w przyszłym tygodniu wyruszamy w podróż do Ameryki Północnej i Środkowej! W dniach 13-15 kwietnia 2023 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu: Biblioteka Turystyczna (ul. Szewska 78) oraz Mediateka (pl. Teatralny 5) zapraszają na XI edycję Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero.

Tegoroczna edycja poświęcona jest Ameryce Północnej i Środkowej. Gościem specjalnym będzie Adam Kwaśny, który w czwartek 13 kwietnia w Mediatece opowie o Kubie podczas prelekcji „Cztery wielkie marzenia o Kubie”.

Dzięki opowieściom z podróży naszych gości aż pięciokrotnie zajrzymy do Meksyku: na słynne święto zmarłych (Katarzyna Czuba), na karnawałowe fiesty (Żaneta i Jacek Govenlock), cofniemy się do czasów pandemii (Podróże z Pazurem), pozwiedzamy zabytki kultury Majów, Zapoteków i Azteków (Bolesław Grabowski) oraz przekonamy się, jak wygląda katolicyzm po meksykańsku (Ola Synowiec).

Krzysztof Pająk, Ewa Smutek i Daniel Matysek pokażą nam piękno parków narodowych zachodnich Stanów, Max Wasilewko zabierze nas na Hawaje i w podróż dookoła USA. Z Justyną Gudrą uciekniemy do Gwatemali, zamieszkamy w wiosce Majów w Belize, a z Jędrzejem Józefowiczem pieszo przemierzymy Grenlandię. Z Krzysztofem Krygierem będziemy natomiast śledzić grizzly na Alasce i opalać na Florydzie.

Agnieszka i Piotr Gołofit pokażą nam muzykę i kolory Kuby, podobnie jak Aleksandra Burghardt i Katarzyna Czuba. Poczujemy się też jak piraci z Karaibów za sprawą prezentacji Piotra Kiliana.

Jak podróżować z psem opowiedzą fachowcy z Ekostraży, a pomysły jak być zawsze gotowym, bezpiecznym i sprytnym podczas wojaży przedstawi nam specjalista Paweł Juraszek.

W piątek 14.04.2023 zapraszamy do Mediateki na spotkania z reporterem Arturem Domosławskim oraz reporterkami Magdaleną Działoszyńską-Kossow i Ewą Winnicką.

Dla najmłodszej publiczności przygotowaliśmy warsztaty (obowiązują zapisy): „Stwórz własną piniatę” dla dzieci w wieku 8-10 i „Żyją w tobie dwa wilki” dla młodzieży w wieku 13-15 lat – w sobotę 15 kwietnia w Mediatece.

W tym roku nasz klub festiwalowy znajdować się będzie w klimatycznej Księgarni Hiszpańskiej przy ul. Szajnochy 5. Będzie można porozmawiać tam w nieformalnej atmosferze z naszymi prelegentami i zadać im podróżnicze pytania!

Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza „Równoleżnik Zero”
Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu
13-15 kwietnia 2023 – Wstęp wolny

Więcej informacji: rownoleznikzero.pl

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW lesie blisko Wrocławia silną toksyczną substancją otruto dwa orły bieliki [WAŻNE]
Następny artykułKolejny Uniwersytet we Wrocławiu. Tym razem do zaszczytnego grona trafia Wyższa Szkoła Bankowa
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.