Rodzinny piknik rekreacyjno-biegowy „Aktywnie na wyścigach” na Partynicach

0

W sobotę 3 października na Torze Wyścigów Konnych odbędzie się piknik „Aktywnie na wyścigach”. Organizatorzy przygotowali biegi dla malucha i dla dorosłych, warsztaty zumby, jogi, pokazy woltyżerki, straży miejskiej, wyścig z koniem, ognisko i wieczorny koncert

WTWK Partynice i Babie Lato Partynice zapraszają wszystkich ceniących aktywny tryb życia i zdrowy wypoczynek. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 20:00. Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny.

Biegi na 200 metrów (dla malucha) oraz na dystansie 5 km (dla dorosłych) to najważniejsze punkty pikniku rekreacyjno-biegowego na wrocławskich Partynicach. Uczestnicy rywalizować będą na ścieżce pieszo-biegowej wokół toru wyścigów konnych. Każdy z biegów poprzedzony będzie wspólną rozgrzewką prowadzoną przez Rafała Kazimierza – instruktora z wrocławskiej grupy biegowej NOA. Udział w biegach jest bezpłatny, każdy może wziąć w nich udział, nie obowiązują wcześniejsze zapisy, wystarczy przyjść na piknik i pobrać numer startowy.

Organizatorzy przygotowali jeszcze jedną atrakcję biegową – wyścig z koniem!
Najodważniejsi biegacze będą mogli spróbować swoich sił ścigając się z koniem dosiadanym przez  strażnika miejskiego na murawie toru wyścigowego. Wyścig odbędzie się na krótkim dystansie, umożliwiającym zaciętą rywalizację.

W sobotę na Partynicach nie tylko biegacze znajdą dla siebie coś interesującego, organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w pokazowych warsztatach jogi, zumby oraz w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez oddział Straży Miejskiej. Najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych jazd na kucykach.

Organizatorzy przygotowali również mobilne punkty do głosowania na projekty zgłoszone do tegorocznego WBO. Wśród nich znalazł się projekt oświetlenia ścieżki pieszo-biegowej, na której będą rywalizować biegacze, więc ci którzy jeszcze nie zagłosowali, będą mogli to zrobić na Partynicach.

Przez cały dzień działać będzie strefa zdrowia, w której uczestnicy będą mogli liczyć na bezpłatne konsultacje z dietetykami, trenerami oraz fizjoterapeutami, pomiary składu ciała i masaże. Dla najmłodszych uczestników pikniku animatorzy przygotowali zestaw ciekawych zabaw i konkursów. Jako że październikowe wieczory nie należą do najcieplejszych, o godz. 18:00 zapłonie ognisko, przy którym będzie można się ogrzać i upiec kiełbaskę. Natomiast finałem pikniku będzie koncert Oli Turoń i Macieja Knopa – artyści zaprezentują repertuar muzyczny z pogranicza soul, jazz i muzyki popularnej w przygotowanych na duet aranżacjach.

Aktywnie na wyścigach – piknik rekreacyjno-biegowy
3 października (sobota) godz. 11:00 – 20:00
miejsce wydarzenia: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, teren przy stawie i ogródku Babie Lato Partynice
Wstęp wolny

Więcej informacji w wydarzeniu na fb – KLIKNIJ.

mat. prasowy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW Porcie Południowym powstanie jeden z największych systemów retencyjnych w Europie.
Następny artykułPrzełom września i października to ostateczne rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Polski kadetów