a

W najbliższy weekend (14-16 lipca), w 20. rocznicę powodzi tysiąclecia, Biuro Wrocław 2016 i Teatr Ad Spectatores zapraszają na „Wielką wodę” – niezwykłą opowieść o wrocławianach i wydarzeniach lipca 1997 roku, kiedy w atmosferze solidarności i życzliwości mieszkańcy wspólnie walczyli o swoje miasto. Spektakl prezentowany będzie na Wyspie Słodowej pięć razy. Wstęp wolny.

W 1997 roku południową część Polski nawiedziła powódź tysiąclecia. Jednym z najbardziej dotkniętych przez żywioł miastem był Wrocław, pod wodą znalazła się ponad połowa obszaru dolnośląskiej stolicy. Przez kilka lipcowych dni wrocławianie spontanicznie uczestniczyli w sypaniu wałów przeciwpowodziowych, broniąc przed wielką wodą swoje miasto. Tłumy mieszkańców bez snu i wytchnienia transportowały piasek, pomagały służbom ratunkowym, organizowały pomoc, blokowały żywioł. Dzięki ich postawie ocalał Ostrów Tumski, a woda nie wdarła się do południowych dzielnic miasta.

Wielka_woda_fot_Marek_Ksiezarek_8

„Wielka woda” Teatru Ad Spectatores to nawiązująca do tamtych dni opowieść o mieście i jego mieszkańcach, którzy heroicznie bronili Wrocławia przed niszczycielskim żywiołem. To przygotowana z dystansem i dozą humoru historia zwykłych ludzi, którzy znaleźli się w niezwykłej sytuacji, gdy strach o miasto mieszał się z uczuciem wzajemnej życzliwości, solidarności i pomocy. To wielka opowieść o nadziei i miłości wrocławian do swojego miasta. Spektakl zrealizowany został w nietypowej, efektownej formule – aktorzy leżą wraz ze scenografią na scenie, bohaterów filmuje kamera zawieszona na suficie, a na ekranie tworzy się na żywo komediowy, niemy film w stylu Charliego Chaplina.

Wielka_woda_fot_Marek_Ksiezarek_6

 „Wielka woda” prezentowana będzie na Wyspie Słodowej przez trzy weekendowe wieczory – dwa razy w piątek i sobotę  (godz. 21:30 i 22:30) oraz w niedzielę (godz. 21:30) , w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i ukraińskiej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/819825438191426/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMiędzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus po raz kolejny we Wrocławiu!
Następny artykułWe Wrocławiu powstanie pierwszy hotel w Polsce marki MGallery by Sofitel
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.