Remont Mostu Tumskiego rozpocznie się już w piątek, a wraz z nim demontaż zawieszonych przez zakochanych kłódek. To ostatni moment, żeby je zabrać. 

Teren mostu został już oddany wykonawcy, ale sam remont zacznie się dopiero w piątek. ZDiUM apeluje do zakochanych o odnalezienie swojej kłódki i zabranie jej. Później będzie to możliwe, ponieważ będą one składowane w siedzibie ZDiUM na ulicy Długiej. Jednak odnalezienie swojej pośród 4 ton będzie z pewnością duże trudniejsze. 

Most Tumski łączy Ostrów Tumski z Wyspą Piasek.  Pierwsza zmianka o drewnianym moście, stanowiącym granicę obowiązywania prawa kościelnego, pojawia się już w XIII wieku. Obecny most zbudowano w roku 1889 roku, a jego ostatni generalny remont miał miejsce tuż po II wojnie światowej. 

W pracach remontowych planowane jest czyszczenie mostu, naprawienie podpór, jezdni i chodników. Stalowe części mostu zostaną oczyszczone metodą piaskowania. Przy wapiennych figurach świętych Jana Chrzciciela i św. Jadwigi zostaną odtworzone historyczne latarnie.

Planowo remont ma zakończyć się 30 października, a jego koszt będzie wynosić około 3 mln złotych. Wykonawcą jest firma Dromosttor. Do czasu zakończenia prac most będzie zamknięty dla ruchu, ale piesi będą mogli dostać się na Ostrów Tumski przez most Młyński i ul. św. Marcina.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł10 rzeczy, które można zrobić we dwójkę we Wrocławiu do 60 złotych
Następny artykułPrezydent chce przywrócić tramwaje wodne we Wrocławiu. Czy ma to sens? [SONDA]