7 i 8 sierpnia w Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się druga edycja wydarzenia z pszczołą w roli głównej. Tym razem będzie można podejrzeć pszczelą przeprowadzkę, zobaczyć „dziką” wystawę WWF oraz otrzymać miodową sadzonkę – niespodziankę.

zaSADŹ SIĘ NA NAGRODY

Z raportu opublikowanego przez magazyn „Nature” wynika, że na świecie drastycznie maleje populacja owadów. Dane zebrane na wszystkich kontynentach pokazują, że w ciągu 75 lat liczba owadów spadnie o połowę. Szczególnie zagrożone są pszczoły. W jaki sposób można pomóc najmniejszym mieszkańcom miast? Na przykład sadząc na balkonie lub w ogrodzie miododajne rośliny. Wie o tym Pasaż Grunwaldzki, który dla klientów przygotował wyjątkowe upominki za zakupy. Pierwsze 600 osób, które w dniach 7 i 8 sierpnia dokona zakupu na kwotę 50 zł lub powyżej otrzyma kwietną sadzonkę. To jednak nie wszystko. Warto rozwinąć skrzydła i zawalczyć o kolejne nagrody: kartę podarunkową o wartości 50 zł i słoik miodu z pasażowej pasieki. Jak „zasadzić” się na bonusowe upominki? Wystarczy zrobić zdjęcie donicy pełnej kwiatów lub kolorowej rabaty, opublikować je w mediach społecznościowych i dodać hasztag #PASAZOWAPASIEKA. Szczegóły akcji w regulaminie, który dostępny będzie w Punkcie Konkursowym oraz w Punkcie Informacji.

PASAŻ GRUNWALDZKI W ROZKWICIE

Pasażowa Pasieka ma już rok, a mieszkające w niej pszczoły na dobre zagościły się pod modnym adresem: Plac Grunwaldzki 22. Tego lata „mieszczuchy z żądłem” rozbudowują słodkie osiedle i powitają nowych sąsiadów. Na dachu centrum handlowego pojawią się bowiem dwa nowe ule upiększone przez Fundację OnWater.pl – Odra Centrum oraz organizatorów Wrocławskiego Święta Kwiatów. Kto w nich zamieszka? Może Kwiatkowscy a może Miodkowie? Tę zagadkę będą mogli rozwiązać internauci, którzy wezmą udział w konkursie na Fanpage’u Pasażu Grunwaldzkiego, polegającym na wymyśleniu kreatywnego nazwiska dla nowej pszczelej rodziny. Uskrzydleni lokatorzy mogą też liczyć na powiększenie ogrodu, zasadzenie nowych kwietnych krzewów oraz zainstalowanie poidełek dla ptaków i owadów. Fani mikroświata będą mieli także okazję obejrzeć film z zasiedlenia pasieki. Pszczela przeprowadzka będzie emitowana w punkcie konkursowym 7 i  8 sierpnia.

DZIKA PRZYJEMNOŚĆ SYMBIOZY

Za sprawą organizacji WWF uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć dedykowaną wystawę, która pokaże zakres podejmowanych przez nią działań, skupionych na pięciu obszarach: rzeki, lasy, zagrożone gatunki, morza i oceany oraz klimat i energia. Wystawa zagości w centrum handlowym od 3 do 8 sierpnia, a w dniach 7 i 8 będzie można porozmawiać z przedstawicielami fundacji i dowiedzieć się, jak aktywnie pomagać.

„Wydarzenie PSZCZOŁA W WIELKIM MIEŚCIE ma charakter edukacyjny. To jednak nie jedyny walor akcji. Dla klientów, którzy w ten weekend zdecydują się na zakupy, przygotowaliśmy miododajne sadzonki. W ten sposób nie tylko wyprzedaże będą w rozkwicie. Zasadzenie rośliny na balkonie czy w ogrodzie sprawi, że zrobimy ukłon w stronę natury. Warto więc wybrać się na zakupy i poczuć frajdę z pomagania najmniejszym mieszkańcom Wrocławia.” – mówi z uśmiechem Paulina Stach, Dyrektor Pasażu Grunwaldzkiego.

Odlotowe wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 sierpnia, w godzinach 9.00 – 21.00  na poziomie 0. Warto wybrać się do Pasażu Grunwaldzkiego, będzie „miodzio”!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMagnolia Park rozdaje vouchery na weekend w hotelu SPA!
Następny artykułOto finalistki Miss i Miss Nastolatek Dolnego Śląska 2020! [ZDJĘCIA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.