Przy Joannitów powstały dwa nowe hotele… dla owadów!

0
fot. ZOO Wrocław

W okolicy Wroclavii, na skwerze przy ul. Suchej i Joannitów pojawiły się hotele dla owadów. Teraz czekają na nowych lokatorów.

,,Często myślimy, że miejsce dzikich zwierząt jest na wsiach, w lasach i rezerwatach. Tymczasem przyroda tak nie działa, jest wszędzie dookoła, również w miastach.” – informują przedstawiciele ZOO Wrocław.
fot. ZOO Wrocław
Wspólnie z Wroclavią ZOO chce zmieniać perspektywę mieszkańców i pokazywać, że dzikie zwierzęta nie są intruzami, a dobrymi sąsiadami, że to sąsiedztwo daje konkretne korzyści wszystkim stronom.
Domki dla owadów są imitacja naturalnego siedliska owadów. Struktura hotelu składa się z różnych materiałów naturalnych i pochodzących z recyklingu, gdzie owady mogą bezpiecznie gniazdować i przeżyć zimę, będąc zahibernowanymi wewnątrz budowli.
mat. ZOO Wrocław
 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPo mszy, prosto po szczepionkę. W niedzielę SZCZEPCIObus pod Katedrą
Następny artykuł3,5 mln złotych za nowe nasadzenia we Wrocławiu. Ponad 1500 drzew i 45 tysięcy krzewów!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.