Po mszy, prosto po szczepionkę. W niedzielę SZCZEPCIObus pod Katedrą

0

Już tysiąc pięćset osób zaszczepiło się w autobusie-mobilnym punkcie szczepień MPK. W tę niedzielę (tj. 18.07) SZCZEPCIObus stanie pod wrocławską katedrą na Ostrowie Tumskim.

W sobotę natomiast będzie można zaszczepić się przed Pasażem Zielińskiego i Tarasach Grabiszyńskich.

SZCZEPCIObus, odkąd wyruszył na ulice 1 lipca, cieszy się dużą popularnością wśród osób chcących się zaszczepić. Mieszkańcy (i nie tylko, bo w autobusie mogą zaszczepić się też obcokrajowcy) cenią go za: brak potrzeby rejestracji, jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson i lokalizacje, w których się pojawia.

– To niewątpliwa zaleta autobusu, który pojawia się tam, gdzie są mieszkańcy – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – W tę niedzielę zapraszamy do szczepień wszystkich wiernych, którzy pojawią się na mszy we wrocławskich katedrze. Autobus stanie pod świątynią o 9 rano i odjedzie o 16. Żeby się wtedy zaszczepić wystarczy mieć skończone 18 lat i posiadać przy sobie dowód tożsamości.

SZCZEPCIObus to wspólna akcja Miasta Wrocław, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, MPK Wrocław i dolnośląskiego NFZ.

Co mam zrobić jeśli chcę zaszczepić się w SZCZEPCIObusie?

Jeśli chcesz zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w SZCZEPCIObusie musisz mieć skończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty czy paszport). Nie trzeba się nigdzie rejestrować, wystarczy że pojawisz się w jednym z dogodnych dla Ciebie punktów.

Harmonogram kolejnych szczepień znajdziesz poniżej.

Sobota 17 lipca 2021r.

  • 9:00 – 12:00 Pasaż Zielińskiego,
  • 12:30 – 16:00 Tarasy Grabiszyńskie.

Niedziela 18 lipca 2021r.

  • 9:00 – 16:00 przed Katerą (Ostrów Tumski).

Poniedziałek 19 lipca 2021r.

  • 9:00 – 12:00 Parafia pw. św. Karola Boromeusza przy ul Kruczej 58,
  • 12:30 – 16:00 Centrum Historii Zajezdnia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDruga Wielka Wrocławska Potańcówka już dziś!
Następny artykułPrzy Joannitów powstały dwa nowe hotele… dla owadów!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.